Czy narcyz krzywdzi celowo? Nie zawsze, ponieważ myśli o sobie i nie widzi, że po kimś depcze… Plus element “Schadenfreude” / Narcyzm i toksyczne zachowania

Czy narcyz krzywdzi celowo_ “Schadenfreude” , manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Czy narcyz krzywdzi celowo? Nie, nie zawsze, ale ma płytsze emocje, brak empatii, myśli o sobie – taki ma nawyk i nie zauważy, że po kimś depcze, jak po wycieraczce. Chce spełnić swoje potrzeby, nigdy nie domyśli się, że inni również mają potrzeby. Chce zrealizować swój cel, zadbać o siebie i nie wpadnie na to, jaki to ma wpływ na drugą osobę. Może zdradzić miłość lub wbić nóż w plecy przyjacielowi i nie zauważy, że to jest krzywdzące dla kogoś…

Ale jest też druga strona, może krzywdzić celowo i wiele osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości NPD, to robi – element “Schadenfreude”, czyli uczucia satysfakcji, pewnego rodzaju ekscytacji, poczucia siły, że komuś się nie udało, a narcyzowi tak, ktoś ma gorzej, osiągnął porażkę, a narcyz sukces lub w ekstremalnym wypadku element sadyzmu. 

Biorąc pod uwagę wysoki poziom zazdrości, jest to tym bardziej potęgowane. 

Tak czy inaczej, nie ma co, za długo analizować, dlaczego ktoś zachowuje się w sposób toksyczny, czy to specjalnie czy przypadkowo. Jeśli widzisz takie zachowanie, to spora “czerwona flaga” ostrzegająca przed osobą toksyczną i wskazuje na niski poziom empatii.

Empatia to naturalny nauczyciel, ponieważ jeśli czujemy czyjąś krzywdę jaką własną, to nie krzywdzimy innych – to jest zdrowe. Jeśli ktoś nie ma tej empatii lub tylko kognitywną, czyli na poziomie zrozumienia (nie odczucia), to może krzywdzić innych. 

Życzę Ci, abyś szybko rozpoznawała te wszystkie “czerwone flagi”, jakie są ostrzeżeniami przed toksycznymi osobami i zachowaniami i omijała je szerokim łukiem!

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s