Zwierzę Mocy Kaczka – “olewanie” niepotrzebnych stresów, przyjaźń, miłość / Znaczenie, symbolika, przesłanie

kaczka Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Kaczka znaczenie kluczowe:

Umiejętność “olewania” niepotrzebnych stresów (nie chodzi o ignorowanie!) – inteligencja emocjonalna – umiejętne poruszanie się po świecie uczuć i radzenie sobie z emocjami oraz myślami – miłość – wierność – jedność – relacje – rodzina – społeczność i towarzyskość – płodność i kreatywność – nie branie wszystkiego do siebie – spokój – równowaga – żywioł wody i powietrza

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Kaczka

Kaczka to bardzo zwyczajne, niepozorne zwierzę o przesłaniu tak istotnym, że gdybyśmy były je w stanie wdrożyć w życie, wszystko stałoby się o WIELE łatwiejsze i przyjemniejsze! No więc…

Po kaczce wszystko spływa 🙂

Jako ptaki związane z wodą, ich pióra mają właściwości hydrofobowe, co oznacza zdolność do odpychania cząsteczek wody. Pióra natłuszczane są naturalną substancją, którą zabezpiecza je przed przemoknięciem i kaczka jest doskonale izolowana przed zimnem.

Mając taką super umiejętność, jak nie branie do siebie wszystkiego, sytuacje, problemy i relacje są prostsze. Ważne jest jednak podkreślenie, że wcale nie chodzi o ignorowanie swoich emocji, uczuć, innych osób oraz nie chodzi o zamiatanie pod dywan problemów, ponieważ to, jak wiemy, kończy się źle.

Chodzi o to, aby dobrze rozgraniczyć, jakie są Twoje emocje, jakie są cudze emocje i nie brać osobiście tego, jak zachowują się i co mówią inni, ponieważ to NAJCZĘŚCIEJ MA WIĘCEJ WSPÓLNEGO Z NIMI, NIŻ TOBĄ. Najlepszym na to dowodem jest to, że wiele osób reaguje zupełnie inaczej w tej samej sytuacji, niektórzy są zrównoważeni emocjonalnie, a niektórzy bardzo niezrównoważeni.  

Kaczka związana jest z żywiołem wody i powietrza, czyli emocjami i uczuciami oraz myślami. 

Możesz skorzystać z wyobraźni, aby sobie pomóc… Jeśli ktoś rzuca w Ciebie ciężkimi emocjami, to wyobraź sobie, że zatrzymują się i spływają po Tobie, nie czepiają się żadnej Twojej myśli (powietrze), dokładnie tak, jak woda (emocje) spływają po piórach 🙂

Z gracją pływa na wodzie, jest ptakiem bardzo społecznym, wiele gatunków łączy się w pary na całe życie i tworzy uroczą rodzinę. Jest symbolem miłości, jedności, wierności oraz płodności. 

Obserwując je, można zauważyć, że mają bardzo “wyluzowaną” postawę 🙂 Są raczej spokojne, powoli odchodzą, gdy coś im nie odpowiada, agresywne chyba jedynie, gdy ktoś zagraża ich młodym kaczuszkom. 

My również możemy mieć spokojniejszą postawę wobec życia, gdy nauczymy się lepiej poruszać w świecie emocji i uczuć oraz lepiej nimi zarządzać. Dzięki temu, podwyższamy swoją inteligencję emocjonalną. Wiele z problemów przeżywamy nadmiernie, tylko dlatego, że nie radzimy sobie ze swoimi myślami i emocjami. Oczywiście łatwo się mówi, trudniej się to robi – więc trzeba to ćwiczyć w różnych życiowych sytuacjach.

kaczka Zwierzę Mocy znaczenie, przesłanie, symbolika, karty, Malvina Dunder

To Zwierzę Mocy cechuje prostota (w dobrym znaczeniu), czyli koncentracja na chwili obecnej, bez wybiegania w przyszłość, co może tworzyć zmartwienia oraz w przeszłość, koncentracja na przyjaźni, miłości i rodzinie, trzymanie się z daleka od dramatów. Dlatego też rozdział o tym zwierzęciu jest krótki, prosty i konkretny 🙂 Być może, w wyniku codziennych spraw i chaosu emocjonalnego Twojego i innych osób, straciłaś równowagę i jesteś jak w labiryncie. Spójrz na sytuację z dystansu, z wysokości i odpuść to, co nie jest dla Ciebie w ogóle potrzebne, co nie jest dobre dla Ciebie i innych. 

W skrócie, olej wszystkie niepotrzebne stresy i ćwicz tę super umiejętność, która sprawia, że życie jest łatwiejsze i lepsze. Określ swoje jasne priorytety i nie trać nerwów na resztę. Wypełniaj swój czas dobrą energią i osobami, obdarowuj miłością siebie i swoich bliskich.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s