Zwierzę Mocy Kangur – skok kwantowy, energiczność, ochrona / Znaczenie symbolika, przesłanie

kangur Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Kangur znaczenie kluczowe:

Łatwość ruchu i przemieszczania – aktywność – energiczność – siła – ambicja – ochrona – wielki skok – witalność – odskocznia – szybkie tempo – zmiany – skok kwantowy


Spis treści:
Słowo wstępu
Kangury
Symbol kangura w plemionach Aborygenów
Zwierzę Mocy Kangur
Znaczenie kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Kangury

Jako, że kangury żyją daleko od Polski, najpierw kilka zdań na ich temat 🙂 Zamieszkują Australię i niektóre wyspy w niedalekiej okolicy tego kontynentu. Charakteryzują się silnymi nogami, dzięki którym daleko skaczą oraz ogony, które im pomagają utrzymać równowagę. Ważą maks. 90 kg, mierzą około 1,5 m, gdy się wyprostują, maksymalnie 2 m. Samice mają również specyficzną torbę na brzuchu, która nazywa się marsupium. W niej żyją i rozwijają się przez 5-11 miesięcy małe kangurki, które dopiero się urodziły, dzięki czemu są bezpieczne i odżywione. Większość kangurów prowadzi nocny lub wieczorny tryb życia i żyje w grupach, ale zdarzają się również samotne gatunki oraz takie, które są bardziej aktywne w dzień. Są roślinożerni. 

Symbol kangura w plemionach Aborygenów

Jako, że kangury żyją od około 15 mln lat na Ziemi i zostały na obecnym terenie Australii oraz wysp sąsiadujących, ich znaczenie jest szczególnie ważne dla ich rdzennych mieszkańców Aborygenów. Nigdzie indziej na Ziemi, ludzie nie przebywali tak blisko tych zwierząt, jak oni.

Prawie każde plemię Aborygenów i wyspiarzy z Cieśniny Torresa ma zwierzę lub grupę zwierząt, jako totem i które reprezentują wiele aspektów ich życia oraz terytorium. Totem to przedmiot lub rzecz w przyrodzie, która została przyjęta jako emblemat rodziny lub klanu.

Dla Aborygenów, kangur jest duchem Stwórcy w ich opowieściach o Czasie Snu (dreamtime). Czas snu to okres, w którym życie zostało stworzone zgodnie z ich kulturą. Śnienie to słowo używane do wyjaśnienia, jak powstało życie; to historie i wierzenia stojące za stworzeniem. Nazywa się to różnymi nazwami w różnych językach Aborygenów, takich jak: Ngarranggarni, Tjukula Jukurrpa.

Kangur i emu zdobią australijski herb. Twierdzono, że zwierzęta te zostały wybrane, aby oznaczać kraj poruszający się „do przodu” z powodu powszechnego przekonania, że żadne z nich nie może się cofnąć.

Zwierzę Mocy Kangur

Kangury przede wszystkim znane są z tego, że skaczą daleko i szybko, to ich sposób przemieszczania się. Mówi nam to symboliczne o wielkim skoku, a właściwie bardzo szybkich skokach do przodu. Jeśli więc trafisz na swojej drodze na kangura, tak jak teraz czytając ten artykuł, przyszedł czas na duże skoki w Twoim życiu. Jesteś gotowa? To, co nowe i wyjście poza strefę komfortu bywa często stresujące, ale z kangurem również wiąże się drugie najważniejsze znaczenie, jakim jest torba ochronna. Zaufaj swojej mądrości, intuicji i połączeniu z siłą, która Cię stworzyła i wiedz, że jesteś chroniona na tej drodze. Ufaj, że życie przynosi różne doświadczenia DLA CIEBIE, a NIE przeciwko Tobie. Są po to, aby pomogły Ci nauczyć się czegoś nowego, a nie zatrzymać na zawsze w złej sytuacji. Życie to rozwój, a nie stagnacja, takie jest naturalne prawo.

Nie tkwij w miejscu, idź tam, gdzie lepiej się czujesz.

Kangur zwiastuje zmiany, dbaj więc o siebie, swoje ciało fizyczne i mentalne, abyś miała dużo siły i witalności na dalszą podróż, jaką jest życie. 

To czas aktywności i energiczności oraz szybkiego tempa.

Związany jest również z pojęciem “odskoczni”.

“Odskocznia – coś, co pomaga człowiekowi przestać na krótki czas czymś się zajmować lub w czymś uczestniczyć i przynosi mu odpoczynek”. Słownik 

Oznacza to, że jeśli czegoś nie lubisz w swojej sytuacji, to zajmij się czymś innym. Znajdź sobie odskocznię, która pomoże Ci skoncentrować się na tym, co lubisz i co chcesz, a dzięki temu, zgodnie z Prawem Przyciągania, będziesz miała tego jeszcze więcej w swoim życiu, ponieważ “energia podąża za uwagą”.

Jeśli myślisz o zmianach, decyzjach, wielkich krokach, teraz jest właściwy moment.  

Zrób skok kwantowy! To pojęcie oznacza skok przełamujące bariery i blokady w umyśle, otwarcie się na nieograniczone pole możliwości, wzlot do wyższej świadomości, które mogą manifestować cuda. 

Każdy z nas ma fałszywe, ograniczające przekonania i trzeba jest zaktualizować: zapytać się siebie, co stoi mi na drodze i czy to jest prawda?

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię temat:
Co to są fałszywe przekonania, jak ograniczają życie i zostanie kobietą swoich marzeń
Nie zawsze dostajesz to, co chcesz… Nawet jak nad tym bardzo pracujesz. Jesteś centrum Prawa Przyciągania. Kobiecy magnetyzm

Nie możemy żyć całe życie według np. oceny pani nauczycielki z w-f, która w V B powiedziała nam, że nie nadajemy się do sportu, ponieważ każdy nadaje się do jakiejś formy ruchu i to zwyczajnie NIE JEST FAKTEM, TYLKO OPNIĄ osoby x, która Cię nie zna. Ciało ludzkie potrzebuje ruszać się dla zdrowia, więc nie można się ograniczać, trzeba koniecznie znaleźć sobie coś, co lubimy aktywnie robić, nawet jeśli jesteśmy w tym słabi 🙂

Ten przykład związany jest z ruchem, ponieważ Zwierzę Mocy Kangur jest bardzo silne, wytrwałe, ma doskonałą kondycję i podkreśla konieczność ruchu w znaczeniu dosłownym i przenośnym.


Krótki film o tym jak nietypowo rodzą się małe kangurki:


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s