Czerwone flagi ostrzegające przed narcyzmem – brak odpowiedzialności, “sałatka słowna”paplanina, zrzucanie winy i wybielanie się / Narcyz i toksyczne zachowania

Czerwone flagi ostrzegające przed narcyzmem - brak odpowiedzialności, “sałatka słowna” paplanina, zrzucanie winy i wybielanie się, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty,

Czerwone flagi ostrzegające przed narcyzmem – brak odpowiedzialności, “sałatka słowna” paplanina, zrzucanie winy i wybielanie się…

Jedną z cech narcystycznych jest kompletny brak odpowiedzialności za swoje czyny. Oczywiście narcyz ma również wspaniały wizerunek, więc dba o to, by opowiadać jak bardzo jest odpowiedzialny, ale musimy patrzeć na czyny, a nie słowa – zwłaszcza w tym wypadku.

Narcyz obwinia wszystkich jak leci, kogo akurat wygodnie, ponieważ narcyzm to mechanizm obronny i aktywuje się natychmiast w niewygodnej sytuacji – to wieloletni podświadomy nawyk, nad którym nie panuje.

Dochodzi do braku odpowiedzialności, również “sałatka słowna”, czyli paplanie bez faktów i logiki, aby tylko zmienić uwagę. 

Przykład, kiedyś, gdy nastąpił spory problem w znajomosci (zawodowej) z osobą o zachowaniach narcystycznych i trzymałam się faktów – problemów jakie zaistniały, to usłyszałam, że “to wszystko jest winą osoby X, która dała w prezencie własnoręcznie wykonaną świecę i ta świeca okazała się, że ma bardzo złą, negatywną energię i to jest powodem wszystkich nieporozumień”…

Narcyz użyje każdego, by się wybielić. Nie zważa na nic i nikogo. Gada, plotkuje, nie pamięta co komu powiedział.

Zero logiki i profesjonalizmu. Sama abstrakcja.

Oczywiście wszystko jest energią i wszystko ma pewną formę energii, ale świeca NIE ma nad nikim władzy. Być może była miłym gestem, prezentem wykonanym z miłością – tego się nie dowiemy. 

To są “czerwone flagi” ostrzegające przed zachowaniem o charakterze narcystycznym i toksycznym – lepiej omijać je szerokim łukiem, gdy tylko je zauważysz.

Tego Ci życzę, abyś szybko wychwytywała ostrzeżenia i szła w dużo lepszy, piękniejszym i bezpiecznym kierunku!

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s