Narcyz krzywdzi, a potem wraca i mówi, aby sobie wielkodusznie „wybaczyć i skasować przeszłość”, czyli WINNY chce Ci “wybaczyć” i zapomnieć o złym… Na to może chyba tylko narcyz wpaść!

WYBACZENIE, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Narcyz krzywdzi, a potem wraca i mówi, aby sobie wielkodusznie „wybaczyć” i skasować przeszłość”. “Winny” narcyz chce Ci “wybaczyć” i zapomnieć o złym… Na to może chyba tylko narcyz wpaść.

To może chyba tylko narcyz zrobić, mieć złe intencje, krzywdzić drugą osobę, spowodować wiele szkód, niszczyć kogoś regularnie przez miesiące, może nawet lata, dopuścić się największych świństw, kłamstw, krętactw, zniszczyć Twoją reputację, a potem wrócić i powiedzieć, że wybacza Ci…

Chce, aby “skasować przeszłość” – jednak, aby to zrobić, trzeba sobie zrobić pranie mózgu i żyć w iluzji – bardzo zły pomysł. 

Nie po to nauczyłaś się bardzo trudnej lekcji życiowej, wypłakałaś wiele łez i przeszłość przez koszmar, aby teraz to “skasować” i wyrzucić na śmietnik, doprowadzić siebie do stanu amnezji i powtórzyć ten sam błąd.

Wybaczenie jest piękną ideą, ale niestety narcyz używa jej, jako manipulacji. 

Jeśli narcyz oskarża Cię o żyjącą w przeszłości, bólu, fałszywą, złą, problematyczną, PONIEWAŻ NIE CHCESZ WSZYSTKIEGO ZAPOMNIEĆ I WRÓCIĆ DO BYCIA ŹLE TRAKTOWANĄ – to niech będzie! Lepiej być nazywaną negatywnie przez osobę toksyczną, niż wracać do tego samego bagna kolejny raz.

Wybaczenie przychodzi naturalnie wraz z uleczeniem, pozbieraniem się po toksycznej relacji, ALE wcale nie oznacza kontaktu z narcyzem.

Życzmy osobom narcystycznym uleczenia, świadomości i miłości oraz pokoju – ale z daleka i na dystans 🙂

Przeprosiny i wybaczenie mają znaczenie, TYLKO gdy wiążą się z prawdziwymi wyrzutami sumienia i żałowaniem swoich czynów i krzywdy, jaką wyrządziło się innym, ponieważ tylko to, prowadzi do ZMIANY. A osoba narcystyczna zazwyczaj wcale nie chce się zmienić, ponieważ uważa, że wszystko z nią /nim w porządku i inni są źli. Żyje całe życie stawiając siebie ponad innymi, więc jaka jest szansa, że nagle zacznie myśleć o innych i ich szanować? To jest całożyciowy nawyk i wymaga OGROMNEJ, WIELOLETNIEJ pracy, aby to zmienić. Według wielu ekspertów na całym świecie, nie jest to możliwe dla osoby z narcystycznym zaburzeniem osobowości.

Jeśli taka sytuacja pojawiła się w Twoim życiu i nie wiesz o co chodzi, dlaczego tak jest, to zapoznaj się z pozostałymi artykułami, ponieważ być może masz do czynienia z osobą toksyczną, narcystyczną. 

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s