Zwierzę Mocy Diabeł Tasmański – siła charakteru, donośny głos, zamieszanie, intensywność / Znaczenie, symbolika, przesłanie

diabeł tasmański Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Diabeł Tasmański znaczenie kluczowe:

Siła charakteru – donośny głos – ważne wiadomości – zaciekłość – niestrasznie – zamieszanie – oczyszczenie toksycznej sytuacji – intensywność – siła przetrwania – akcja – ekspresja – prawda – moc wojownika


Spis treści:
Słowo wstępu
Diabeł Tasmański – co to za zwierzę?
Dlaczego diabeł tasmański nazywany jest diabłem?
Symbolika diabła tasmańskiego dla rdzennych mieszkańców Tasmanii
Zwierzę Mocy Diabeł Tasmański
Znaczenia kluczowe


Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Diabeł Tasmański – co to za zwierzę?

Ma kontrowersyjną opinię i jeśli nie wiesz jak wygląda, to możesz go sobie wyobrażać jako wielkiego, niebezpiecznego drapieżnika, choć to zwierzę w rzeczywistości ma wielkość małego psa i uroczy pyszczek, po którym jednak widać, że jest nieustraszony. Wygląda jak mały zbój z lasu 🙂 Może narobić spory raban i zamieszanie swoją waleczną i krzykliwą postawą.

Tutaj możesz zobaczyć i usłyszeć diabła tasmańskiego, ale lepiej nie włączaj w miejscu publicznym 😉

Jest mięsożerny i padlinożerny, aktywny w nocy, choć za dnia też może wytrzymywać wysokie temperatury, są w większości czasu samotnikami, choć często zdarza się, że razem jedzą tę samą ofiarę, co jest wyjątkowe jak na drapieżniki. Dzięki temu, że jest padlinożerny i zjada całą ofiarę nie zostawiając niczego, przyczynia się do oczyszczania środowiska. To również zapobiega rozprzestrzenianiu się owadów, co jest ważne dla farmerów i ich zwierząt.

Jest dosyć szybki, bardzo wytrzymały, nieustraszony, potrafi wspinać się po drzewach i pływać.

Diabeł tasmański to największy żyjący mięsożerny torbacz na świecie. Do 2006 roku występowały tylko na wyspiarskim stanie Tasmania. Nazwa diabła tasmańskiego pochodzi właśnie od tego australijskiego stanu wyspiarskiego Tasmania, jego jedynego rodzimego siedliska. Z wyglądu przypomina małego niedźwiedzia i waży do 12 kg, ma od 50 do 80 cm długości, ma krzaczasty ogon mniej więcej o połowę krótszy.

Dlaczego diabeł tasmański nazywany jest diabłem?

​​​​​​​​​Diabeł tasmański (Sarcophilus harrisii) wziął swoją nazwę od pierwszych europejskich osadników, którzy słysząc tajemnicze nieziemskie krzyki, kaszle i warczenie dochodzące z buszu postanowili zbadać sprawę dalej. Znaleźli zwierzę nieco podobne do psa, z czerwonymi uszami, mocną szczęką i dużymi ostrymi zębami. Doprowadziło ich to do nazwania go „diabłem”.

Te zwierzęta są agresywne, jeśli czują się zagrożone lub rywalizują o pożywienie. Pokazują zęby, rzucają się i wydają głośne, mrożące krew w żyłach wrzaski w ciemnych godzinach, które sprawiały, że pierwsi osadnicy wyobrażali sobie, że otoczyły ich demony w dziczy.

Symbolika diabła tasmańskiego dla rdzennych mieszkańców Tasmanii

Nikt tak dobrze nie zna diabła tasmańskiego, jak rdzenni mieszkańcy Tasmanii i Australii, więc warto znać ich zdanie 🙂 Diabeł tasmański jest znany Aborygenom jako “purinina”. Słowo purinina nie ma związku z pojęciem diabła, które zostało nazwane przez Europejczyków po usłyszeniu ich „diabelskich” wrzasków i pomruków.

Tasmania ogłosiła diabła tasmańskiego jako swoje zwierzę na godło w 2015 roku. 

Zwierzę Mocy Diabeł Tasmański

To zwierzę jest bardzo charakterystyczne, głośne i wpada robiąc zamieszanie… Jeśli spotykasz je na swojej drodze, to wszechświat chce Ci na coś zwrócić uwagę i będzie to robił aż do skutku. 

Czasem, gdy mamy wiele obowiązków, żyjemy pewnym rytmem, to zdarza się, że wszechświat nas zatrzyma z wielkim ostrzeżeniem, że dalej tak nie można iść. Znak ostrzegawczy jest wielki, abyśmy go w końcu zauważyli. Czasem to nasz organizm tak reaguje, np. osłabieniem, chorobą –  krzyczy do nas w ten sposób, że musimy natychmiast przestać robić to, co robimy / myśleć, w sposób jaki myślimy, ponieważ to zła droga. Dlatego lepiej od razu zauważać te znaki w życiu i poruszać się zgodnie z nimi, aby zapobiec niepotrzebnym “szokom” 🙂 Zastanów się, na co musi zwrócić uwagę? Jaka jest głośna wiadomość od Twojej intuicji?

Przesłaniem Zwierzęcia Mocy Diabła Tasmańskiego jest: przestań się bać! 

Nieważne jak wyglądasz, jakie masz zasoby, kto za Tobą stoi – nie bój się, masz wielką siłę wewnętrzną, która może wszystko.

Diabły wyginęły w Tasmanii już prawie kilka razy, od lat ’90 ich liczba spadła o około 93,3% (!!!) głównie przez chorobę, ale udało się przywrócić je do życia, co pokazuje, jak mają silny instynkt przetrwania. 

Te zwierzęta są bardzo głośne i rzeczywiście wydają bardzo dzikie dźwięki, wobec których nie da się przejść obojętnie 🙂

Masz coś do powiedzenia, co inni powinni usłyszeć? Diabeł Tasmański uczy, jak być zaciekłym w przekazywaniu wiadomości. Czasami są sytuacje, gdy trzeba być głośnym, zaciekłym, nawet jeśli jest to poza Twoją strefą komfortu, zwłaszcza jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoje i bliskich.

Diabły mają też swoją drugą stronę, nieco spokojniejszą. Lubią swoje norki, zwłaszcza samice spędzają w nich wiele czasu z młodymi. Wycofują się również, gdy przychodzą większe drapieżniki i urywają się w krzakach. Jednak głównie kojarzą się ze swoją intensywną obecnością.

Czy czujesz, że jesteś teraz jak na wojnie? Walczysz w sobie lub ze światem zewnętrznym? To Zwierzę Mocy przypomina, że masz wszystko, co potrzebne do przezwyciężenia chaosu. Odważnie stawiaj czoła wrogowi, własnym strachom i problemom.

Znasz swoją stronę cienia? Zrozum swoją pierwotną naturę. Czasami to Zwierzę Mocy przychodzi do porywczych ludzi z ostrzeżeniem, by ochłonąć. Nawet jeśli czujesz ataki z kilku frontów, spokój zwykle poprawia wyniki.

Gdy spotykasz Diabła Tasmańskiego na swej drodze, tak jak teraz, prawdopodobnie jest to moment, w którym jakaś wiadomość, sytuacja uderzyła Cię i wytrąciła z równowagi. Ale jest to tylko po to, aby zobaczyć prawdę. Prawda często wstrząsa, ale uwalnia. Nie poddawaj się, idź dalej z siłą wewnętrzną i odwagą tego małego, lecz charyzmatycznego Zwierzęcia Mocy…

Zwierzę mocy diabeł tasmański, znaczenie, karty

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s