Zwierzę Mocy Kameleon – kamuflaż, magia kolorów, spokój / Znaczenie, symbolika i przesłanie

kameleon Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Kameleon znaczenie kluczowe:

Umiejętność adaptacji – kamuflaż – magia kolorów – moc drzew – spokój Twoim priorytetem – planowanie – ostrożne stawianie kroków – wrażliwość Twoim atutem – stan emocjonalny – komunikacja wyglądem (pozawerbalna) – powolne tempo – aura – widzenie pozazmysłowe – iluzja


Spis treści:
Słowo wstępu
Kameleony – informacje ogólne
Zwierzę Mocy Kameleon
Znaczenie kluczowe


Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Kameleony

“Kameleony słyną ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów ciała. Mają chwytny ogon i palce zrośnięte w rodzaj szczypiec, którymi przytrzymują się gałęzi. Nazwa kameleon wywodzi się z gr. chamailéōn – lew na ziem Długość od 2,5 do ponad 60 cm. Masa ciała do jednego kg. Większość występuje w Afryce i Madagaskarze, ale nie tylko. Biotopem kameleonów są tropikalne, wilgotne lasy oraz tereny pustynne i skaliste. Większość gatunków wiedzie nadrzewny tryb życia.

Przystosowane do życia nadrzewnego, mają pięciopalczaste kończyny, które są doskonałymi narządami chwytnymi, pozwalającymi mocno obejmować gałązki, ale też pomagają sobie chwytnym ogonem, który mogą owijać wokół gałęzi. Są bardzo powolne, potrafią nadymać ciało powietrzem w razie niebezpieczeństwa. Polują wyrzucając błyskawicznie lepki język na odległość do kilkunastu centymetrów. Mają szczególną zdolność zmiany barwy; jednak wbrew popularnym opiniom kameleonowate nie dostosowują swojej barwy do barwy otoczenia (jest to popularny faktoid) – ich barwa zmienia się wraz ze zmianą stanu fizycznego i emocjonalnego, a także jest formą komunikacji z innymi osobnikami, choć ich naturalny kolor często odpowiada danemu typowi otoczenia, w którym przebywają. Na kolor również wpływa natężenie światła oraz temperatura – zazwyczaj w temperaturze ok. 25 °C odcień jest bardziej zielony, podczas gdy w temperaturze ok. 10 °C odcień skóry szarzeje. Niektóre kameleonowate stosują mimetyzm, przybierając kształt np. zeschłych liści. Trzymają się określonych rewirów i bronią ich przed intruzami.” Wikipedia

Bardzo polecam włączyć ten film i zobaczyć jak kameleon zmienia kolor, jak powoli kroczy, obserwuje otoczenie specyficznymi oczami, które wydają się widzieć wszystko z przodu i z tyłu…

Zwierzę Mocy Kameleon

Wielu z nas ma problem, ponieważ czuje, że nigdzie nie pasuje. Gdziekolwiek się znajdzie, tam do końca nie pasuje do środowiska, a nawet bardzo mocno nie pasuje. Jednak jakoś musimy żyć tu na Ziemi i spędzać trochę czasu w miejscach, w których nie pasujemy. Z pomocą przychodzi mądrość kameleona, który doskonale potrafi dopasować się do środowiska.

Znaczenie adaptacji, dopasowania się do środowiska jest ważne w tym przesłaniu, ale nie oznacza utraty swojej wyjątkowości. Kameleon nadal jest sobą, bardzo unikatowym zwierzęciem, którego strategią jest zdolność dostosowania do aktualnych warunków z wyglądu. 

Kameleon jest bardzo spokojny, co mówi nam o tym, by zachować spokój jako priorytet, zwłaszcza w różnych zawirowanych sytuacjach. Chwyta się gałęzi i obejmuje ją łapkami i ogonem zakręconym wokół. Trzymaj się swojego spokoju, skoncentruj się na swoim poczuciu bezpieczeństwa, które zawsze jest Ci dostępne – czyli te, które płynie z połączenia z duchem, Bogiem, wszechświatem, czy jak nazywasz swoją siłę wyższą. Jeśli jesteś w trudnej sytuacji i zastanawiasz się co robić, zapytaj się siebie, czy to jest warte mojego spokoju? Czy mój spokój ducha jest ważniejszy, niż to, co się dzieje i nad czym nie mam kontroli?

To również bardzo powolne zwierzę, które ostrożnie stawia kroki. Oznacza to planowanie, cierpliwość, działanie zgodnie z przemyślaną strategią lub pewną logiką. Zrezygnuj z pośpiechu i biegania na różne strony, lepiej sprawdzi się metodyka i obserwacja otoczenia. 

Gdy spotykasz na swojej drodze kameleona, tak jak teraz, to jest to odpowiedni czas, aby wycofać się i być bardziej w tle, niż na pierwszym planie. To zwierzę zlewa się z otoczeniem i dzięki temu osiąga swoje sukcesy. Przybiera różne kolory oraz kształty wyglądając jak np. liść.

Barwa kameleona zmienia się wraz ze zmianą stanu fizycznego i emocjonalnego, a także jest formą komunikacji z innymi osobnikami. Jak się czujesz fizycznie? Jaki jest Twój stan emocjonalny? Co wyrażasz swoim wyglądem? Co wyraża miejsce, w którym mieszkasz pod tym względem? To może być dla Ciebie duża i pomocna wskazówka, także możesz wykorzystać kolory dla poprawy nastroju, samopoczucia oraz przekazywanej wiadomości swoim wyglądem. Możesz pomóc sobie również w ten sposób w pracy, aby Twój wizerunek był taki, jak potrzebujesz. Kolory to wibracje i każdy z nich coś znaczy:

Znaczenia kolorów podstawowe hasła:

Zielony – zdrowie, bogactwo, obfitość, świeżość (jasny) lub dojrzałość (ciemny), witalność, soczystość

Fioletowy – tajemnica, mądrość, przemiana, duchowość, alchemia

Różowy – delikatność, żeńskość, uczuciowość, romantyzm

Niebieski – harmonia, intelekt, zaufanie, spokój, ochrona

Turkusowy – kreatywność, komunikacja, intuicja

Żółty – optymizm, ciepło, szczęście

Pomarańczowy – entuzjazm, kreatywność, działanie, radość

Czerwony – siła, aktywność, seksualność, pasja, agresja

Beżowy – neutralność, ciepło, tło

Brązowy – stabilność, materia, uziemienie

Biały – czystość, klarowność, odbicie światła

Czarny – formalność, elegancja, niewiadoma, “pochłaniacz” kolorów i energii

Srebrny i szary – wycofanie, podświadomość, ukrycie

Złoty – sukces, zwycięstwo, świadomość, odkrycie

Możesz zajrzeć do mojej książki o kolorach “Analiza Kolorystyczna” M & M Dunder:

📚https://ridero.eu/pl/author/dunder_malvina_u4c8g/

EMPIK https://www.empik.com/analiza-kolorystyczna-dunder-malvina-dunder-malgorzata,p1235451050,ebooki-i-mp3-p

PWN https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Malvina-Dunder,a,815824910


Kameleony widzą światło ultrafioletowe, jakiego my nie widzimy. Naukowcy odkrywają kameleony z niesamowitą cechą skóry i kości, która pozwala im świecić w oszałamiających wzorach w promieniowaniu UV, co oznacza, że prawdopodobnie widzą te rodzaju wzory na sobie nawzajem i mogą używać ich do komunikowania się. 

Biorąc pod uwagę, że wszystko jest energią i każda żywa istota na Ziemi ma swoją energię, mamy również swoje niewidoczne gołym okiem kolory – AURĘ. Jest to zachęta, aby rozwijać się i wykorzystać swoją wrażliwość, intuicję, postrzeganie pozazmysłowe, do rozpoznawania tych niezwykłych kolorów wibracji.

Zdecydowana większość kameleonów żyje pośród drzew i jego totem zachęca Cię do spędzania większej ilości czasu w lesie, generalnie naturze. To może Cię zregenerować, wzmocnić, oczyścić i przynieść poczucie spokoju oraz bezpieczeństwa.

Zwierzę Mocy Kameleon oznacza także iluzję i zmiennokształtność.

Ostrzeżenie na koniec… Czasem trzeba się zachować jak kameleon, ale co za dużo to nie zdrowo, jak ze wszystkim. Osoby, które prawie cały czas zachowują się jak kameleon w towarzystwie i publicznie, to często manipulanci, którzy czegoś od Ciebie chcą, a także narcyzi i socjopaci – to ich książkowa manipulacja i pierwszy etap znajomości. Takie osoby, nie żyją w sposób autentyczny, ponieważ nie mają swojej osobowości, mają za to pewien idealny twór swojej osoby i dopasowują się najpierw do innych, wyszukują wspólne, łączące tematy, aby wywrzeć jak największy wpływ i jak najszybciej zbudować więź, wielką “przyjaźń” lub wielką “miłość”, które z czasem okazują się być korzystne tylko i wyłącznie dla nich. Oczywiście każdy z nas w pewien sposób się zmienia, dostosowuje do warunków, to część bycia człowiekiem społecznym, ale tu chodzi o coś dużo poważniejszego i lepiej mieć tego świadomość.

zwierzę mocy kameleon znaczenie, karty zwierzęta mocy

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

This image has an empty alt attribute; its file name is wordpress-logo-200-x-100-px.jpg
This image has an empty alt attribute; its file name is ksiazkiebookiksiazkaebbok-malvina-dunder.png

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s