Zwierzę Mocy Zebra – dualność, harmonia, dzikość / Znaczenie, symbolika i przesłanie

zebra Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zwierzę Mocy Zebra znaczenie kluczowe:

Dualność – paradoks – harmonia – unikatowość – indywidualizm – odcisk palca – tolerancja – yin i yang – czarne i białe – pozytywne i negatywne – jedność – równość – współpraca – dobre relacje – partnerstwo – akceptacja – wsparcie – komunikacja – równowaga – dzikość – zebra nigdy nie dała się udomowić


Spis treści:
Słowo wstępu
Zwierzę Mocy Zebra
Znaczenia kluczowe

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Zwierzę Mocy Zebra

Paski zebry są niepowtarzalne jak odciski palców! Ich czarno-białe paski są wyjątkowe i tak charakterystyczne, jak ludzki odcisk palców. Kiedy rodzi się źrebię, mają czerwonawo-brązowe paski, które stopniowo stają się ciemniejsze i zmieniają się w czarne w miarę wzrostu.

Jest to przesłaniem o wyjątkowości każdej osoby i każdego stworzenia na Ziemi, które wymaga uhonorowania. Nasza kultura wydaje się zupełnie przeciwna temu stwierdzeniu i gdy ktoś się wyróżnia z tłumu, to często spotyka negatywne konsekwencje. Mimo to, musimy pamiętać, że każdy jest inny i powinniśmy to w sobie pielęgnować.

Zebry żyją w dużych stadach i przemierzają Afrykańskie tereny, są zwierzętami bardzo społecznymi, komunikują się i wspierają, co ma tutaj znaczenie kluczowe.

Gdy byłam w Afryce, widziałam, że zebry często ustawiają się w bardzo uroczy sposób, krzyżują głowy 🙂 Zebry przytulają się jako sposób na relaks i wypatrywanie drapieżników w dowolnym kierunku. Gdy każda zebra opiera głowę na grzbiecie drugiej, jest to kojące dla szyi, a jednocześnie daje obu zwierzętom 360-stopniowy widok na otoczenie.

Zebra stała się symbolem Botswany, ponieważ jest uważana za neutralny kraj, co jest związane z symbolami plemiennymi, a po drugie, ponieważ jej czarno-białe kolory współgrają z kolorami flagi, które reprezentują harmonię rasową ludzi, jak również pluralistyczny skład rasowy narodu.

Ciekawe jest to, że ludzie przez tysiące lat ujeździli wiele zwierząt i wykorzystywali do transportu, ale zebry, które wyglądają jak konie nigdy nie zostały usidlone. Słyszałam na to odpowiedź, że gdyby ktoś spróbował jeździć na zebrze to zginąłby. To, że wyglądają jak konie, nie oznacza, że się tak zachowują. Zebra ma podobno również słaby kręgosłup, który nie jest w stanie utrzymać ciężaru, dlatego nigdy nie służyły do przewozu.

To nasza kolejna wskazówka o zachowaniu indywidualizmu, niezależności i dzikości, które są bardzo ważne. Mimo, że zebry żyją w dużej hierarchicznej grupie, to tylko ze swoimi, którzy mają podobne podejście i szanują unikatowość, nie chcą nikogo zniewalać.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari zebry Ngoro Ngoro krater

Zebry zazwyczaj kamuflują się w trawie (niektóre drapieżniki jak np. lew nie widzą kolorów i mogą nie odróżnić trawy i gałęzi od zebry), nasłuchują zagrożenia, ale potrafią być bardzo agresywne, gryźć i kopać drapieżniki, są nieprzewidywalne, bronią swojego stada, a także mogą być niebezpieczne dla ludzi, gdy zbyt blisko podejdą, to w końcu dzikie zwierzęta żyjące w warunkach, gdzie muszą walczyć o przetrwanie. Oczywiście, że zdarzają się walki między sobą o dominację, taki jest świat zwierząt.

Jeśli ktoś lub coś zagraża Twojej osobistej wolności, nadszedł czas, aby odejść od tej sytuacji. Zebra nigdy nie zostanie udomowiona i nie powinnaś pozwolić, aby Twoja dusza została spętana. Wyrwij się i biegnij jak wiatr, bądź wolna!

Czarno – białe kolory zebry symbolizują dualność, przeciswtawieństwo, energię kobiecą i męską Yin i Yang, paradoks. Bez negatywnych doświadczeń, nie bylibyśmy w stanie zobaczyć i docenić tych pozytywnych. Przeciwieństwa przyciągają się i uzupełniają. 

Piękne jest to, że każda zebra jest wyjątkowa w ich wielkiej grupie, gdzie jest na to miejsce, dlatego symbolizują tolerancję. Moglibyśmy jako ludzkość wziąć z nich przykład 🙂 i pamiętać, że różne opinie i różne style życia mogą być obok siebie, jeśli nikt nie krzywdzi drugiego. 

Przesłaniem jest, by każdy żył po swojemu, byle nie krzywdził innych.

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka safari zebra

Każdy z nas ma w sobie energię kobiecą i męską Yin i Yang – niezależnie od płci i powinniśmy dążyć do zrównoważenia jej, aby korzystać z własnego pełnego potencjału. Zazwyczaj mężczyzna z przewagą testosteronu w organizmie ma również więcej energii męskiej, ale potrzebuje również otworzyć się żeńską, dzięki czemu wiele zyska i poszerzy horyzonty. Tak samo jest w przypadku kobiety z przeważającą ilością estrogenu w organizmie – ma więcej energii żeńskiej, ale potrzebuje również tej męskiej, aby działać i być silniejsza.

W trudnych decyzjach lub sprawach, kieruj się logiką i intuicją w równowadze.

Uhonoruj swoją wolność, indywidualność i dzikość serca, a przywołasz swoją rodzinę dusz.

zebra Zwierzę Mocy karty znaczenia

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s