Nic dobrego nie wychodzi z przymusu!

Nic dobrego nie pochodzi z przymusu, kontrola. kobiecość, siła, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (2)

Nic dobrego nie wychodzi z przymusu. Nigdy! Małe przypomnienie 🙂

Przymus, czyli próba kontroli wywodzą się z intencji. Możemy robić coś z otwartym sercem lub zamkniętym, próbując kontrolować i zmuszać innych do czegoś… Można to robić w sposób bardziej stanowczy, wręcz agresywny, co jest łatwe do rozpoznania, a także w sposób miły, powodujący wyrzuty sumienia i drugiej osoby, robiący z siebie ofiarę, polany “lukrem”.

Każdy zmaga się z próbą kontrolowania innych i sytuacji oraz oporem przed tym z drugiej strony, ponieważ tak byliśmy wszyscy wychowani, nie miałyśmy lepszego przykładu, ani wiedzy, że można  inaczej, lepiej.

Jak to wygląda w relacjach:

Kontrola, unikanie swoich nieprzyjemnych uczuć, oczekiwania wobec innych —> tworzą w innej osobie OPÓR i bunt. Ktoś może się nawet temu poddać i sam / sama czuje później żal, wycofanie, ponieważ było odebraniem wyboru, narzuceniem. Tak rdzewieją relacje.

Jeszcze raz, nic dobrego nie wychodzi z przymusu – czy to odnośnie samej siebie (gdy siebie przymuszamy, dyscyplinujemy, oceniamy siebie), czy też inne osoby, czy świat i Wszechświat 🙂

To kolejne hasło i zasada życia, którymi kierują się kobiety świadome i z klasą – unikanie przymusu, kontrola siebie, a nie innych. 

Przymus może mieć też łagodną formę jak np. ta…

My, kobiety czasem mamy taką tendencję, aby dawać to, o co nikt nie prosił i pomagać temu, komu nie trzeba… Więc to szybkie przypomnienie, by zastanowić się czy to robisz? A może robiłaś?

Dajesz komuś swoje serce, energię, czas, a spotykasz się z niczym lub wręcz niezadowoleniem?

Wtedy pojawia się problem, chciałaś dobrze, a druga osoba czuje to jako “na siłę”.

Jesteś diamentem i nie musisz wychodzić z siebie, aby “zadbać” o kogoś. Zwłaszcza jeśli są to relacje damsko – męskie. Wszystkim wyjdzie na dobre, gdy powiesz “wierzę w Ciebie, na pewno sobie z tym poradzisz”.

Życzę Ci, abyś zawsze wyrażała siebie z klasą, stawała w swojej obronie, jeśli mierzysz się z narzucaniem cudzej woli na Ciebie, a także sama łapała się na własnych próbach kontroli innych, bez krytykowania siebie, ponieważ surowa ocenia automatycznie hamuje rozwój i naukę. Staraj się tylko wobec tych, którzy to doceniają 🙂

Wszystkiego cudnego! Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s