Co robi narcyz, by NIE wyglądać jak narcyz / ukryte taktyki

Co robi narcyz, by nie wyglądać jak narcyz, manipulacje, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź od razu do czytania artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Co narcyz robi, by nie wyglądać jak narcyz

Większość osób narcystycznych, toksycznych, z zaburzeniami osobowości – nie wie, że takie są. Niektóre wiedzą, że robią coś krzywdzącego, ale nie rozumieją dlaczego i co z tym zrobić. Innym się nie chce, nie czują takiej potrzeby, dostają to, co chcą i tyle. Zdarzają się osoby, które wiedzą dokładnie kim są, co robią, świadomie ukrywają swoje cechy. 

Generalnie, nie mają empatii, nie rusza ich nic do zmiany, a to co robią DZIAŁA, więc po co mieliby z tego rezygnować i wysilać się.

Niezależnie od rodzaju narcyzmu, bardziej ukrytego czy widocznego, każdy ma potrzebę stawiania się nad innymi, pokazywania swojej wielkości, otrzymywania uznania i podziwu. Ich potrzeby i sprawy są na pierwszy miejscu, nawet często nie wiedzą, że inni też je mają. Muszą kontrolować, manipulować, by dostać to, co chcą, by czuć się bezpiecznie. Są uzależnieni od innych ludzi, którzy muszą pompować ich ego. 

Ale wcale nie pokazują tego na pierwszy rzut oka, są mistrzami manipulacji. 

Można pomyśleć, że to niemożliwe, że są narcyzami.

Komplementują innych, dają rzeczy, czas, uwagę, aby dostać to z powrotem.

Inni stawiają się niżej (wcale nie wyżej nad innymi), aby usłyszeć słowa wsparcia.

Udają empatię. Znają empatię kognitywną, czyli nauczyli się jej od innych, ale jej NIE CZUJĄ. 

Potrafią być bardzo empatyczni wobec zwierząt i je kochać. Zwierzęta są o wiele łatwiejsze w partnerstwie, niż ludzie 🙂 Nawet mogą to świetnie wykorzystywać. 

Nie potrafią mieć dobrej długotrwałej relacji, ALE niech Cię nie zmyli to, że zawsze mają ludzi wokół siebie w świecie realnym lub/ i wirtualnym. Właściwie to często mają jakiś dobry kontakt z kim dalszym, jako dowód, że są wspaniali. Mogą mieć również nieszczęśliwego partnera / partnerkę przez dekady, która jeszcze nie odeszła z pewnych powodów. Mogą być świetnym wujkiem czy ciocią, rozpieszczać, obdarzać prezentami, by pokazać jacy są cudowni i kochani. Nie mają wobec nich żadnej odpowiedzialności, więc jest to łatwiejsze. 

Mogą być ekstrawertyczni lub introwertyczni. 

Mogą być bardzo mili i sprawiać, że poczujesz się specjalny.

Mogą być bardzo hojni i udzielać się w organizacjach charytatywnych, ratować świat. Mają z tego swoje narcystyczne paliwo i pokazują innym jak są wspaniali, wrażliwi, empatyczni, wspaniałomyślni, bohaterscy. Oczywiście to tylko fasada, w środku są skąpi pod każdym względem.

Mogą przeprosić i chcieć się pogodzić, zabiegać. Nauczyli się udawać, że tak trzeba zrobić, by dostać to, co chcą. Mogą płakać, mówić to, co chcesz usłyszeć, że są tylko ludźmi i popełniają błędy, ale JEST IM SMUTNO TYLKO DLATEGO, ŻE ZOSTALI ZŁAPANI / NIE WYSZŁA IM MANIPULACJA, a nie dlatego, że Cię skrzywdzili. 

Mogą zapytać cię czego potrzebujesz, jak się czujesz, słuchać, itp, aby lepiej manipulować. 

Przejdź do innych artykułów, ale lepiej rozpoznawać osoby toksyczne i narcystyczne oraz zaoszczędzić sobie wielkich strat i problemów.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s