Czego NIE robić kończąc relację z narcyzem!

czego nie robić, zakończyć, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Słowo wstępu

Przejdź niżej do treści artykułu

Słowo wstępu
Znajdziesz tutaj ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

To bardzo trudne, ale ważne…

Czego NIE robić kończąc relację z osobą toksyczną / narcystyczną:

  • Mówić, że jest toksyczna/y, narcystyczna/y.
  • Próbować postawić sprawę jasno, uzyskać “zakończenie”.
  • Próbować, by zrozumiał/a Ciebie i Twój punkt widzenia.
  • Próbować, by zobaczył/a co zrobiła nie w porządku wobec Ciebie i jak się z tym czujesz.
  • Próbować pokazać Twój wkład, np. ile dobrego zrobiłaś i ile serca włożyłaś.

Przeżyjesz bez tego. Dasz sobie czas na uzdrowienie, poukładanie sobie tego w głowie i dasz radę.

Lepiej zainwestować ten czas i energię życia w siebie.

Lepiej porozmawiać z coachem lub terapeutą, który zna ten temat (uwaga, nie każdy zna!), aby Cię zrozumiał, wsparł, pomógł przejść. Być może masz bliską osobę, przyjaciółkę, która może Ci w tym pomóc, ale nie zawsze jest to dobry pomysł.

Dlaczego? Ponieważ każda Twoja reakcja jest PALIWEM dla toksycznej osoby – tak w skrócie. Wszystko co zrobisz, będzie niezrozumiane, nieusłyszane, nieważne, a każda odpowiedź od jej / jego – będzie formą manipulacji.

Pewnie z natury starasz się zrozumieć, co mówi i czuje druga osoba, chcesz wyjść z otwartym sercem i znaleźć rozwiązanie problemu. Domyślam się, ze również chcesz podzielić się swoim punktem widzenia i uczuciami. Ale to są twoje skarby, które zostaną wyrzucone na śmietnik. 

Narcyz widzi Cię przez swój fałszywy pryzmat siebie. 

Takie osoby często nie żyją w realnym świecie, nie widzą faktów, a wolą naginać rzeczywistość do własnych potrzeb (zazwyczaj uzyskania kontroli nad innymi). Nie będziesz zrozumiana.

Są również często jak małe dzieci w histerii. W pewnym wieku zobaczyli, ze robienie sceny lub inna manipulacja działa, by zwrócić na siebie uwagę, by dostać to, co chcą, itd. – i nigdy z tego nie wyrośli. Jeśli tak na to spojrzysz, to nie będzie oczekiwań i nie będzie problemów ☺️ przecież nie oczekujesz od 3-latki, by zachowywała się jak dorosła. W ten sposób, wiele problemów odchodzi…


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s