Uregulowany strach jest bardzo dobry! / Rozwój osobisty i duchowy

Uregulowany STRACH jest bardzo dobry, kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Uregulowany STRACH jest bardzo dobry. Mało kto chce go czuć (to okropne uczucie i nic dziwnego, że chce się je omijać), ale jest niezbędny i niesie super ważne informacje. 

To naturalna reakcja, by bać się, gdy widać zagrożenie, to taki system ochrony przed bezsensownym wypadkiem lub zginięciem. 

W sytuacji stresowej aktywuje się jedna z reakcji: ucieczka, atak, paraliż. Każda z nich napływ krwi do kończyn i przyspieszenie pracy serca przez wydzielenie hormonów np. adrenaliny. Wtedy nie ma możliwości rozmyślania, tylko jest czas na akcję. 

Jak jest zazwyczaj Twoja automatyczna reakcja w zagrożeniu lub stresie? Ucieczka, atak, czy paraliż?

Problem pojawia się, gdy zagrożenia na horyzoncie nie widać, tylko same sobie wmawiamy, że może się pojawić lub same się straszymy na różne sposoby.

To fakt, wszystko może się wydarzyć, ale równie dobrze może nic złego się wydarzyć.

Straszenie siebie i innych to domena ego.

ALE strach może pojawić się również poprzez intuicję i ostrzec przed kimś / czymś negatywnym.

Gdy lęk jest uregulowany, prowadzi do WYOSTRZENIA ZMYSŁÓW i najlepszej możliwej akcji w momencie. Nie prowadzi do histerii, ale do spokojnej ostrożności i gotowości.

Więcej o reakcjach stresowych, mistrzostwie emocjonalnym i rozwoju osobistym w “Przygoda jaką jest życie” ebook / książka – link KSIĘGARNIA


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s