Zwierzę Mocy Gekon – adaptacja, błyskawiczność, głos / znaczenie, symbolika i przesłanie

zwierzę mocy gekon znaczenie symbolika przesłanie

Zwierzę Mocy Gekon znaczenie kluczowe:

Zdolność adaptacji, zwinność, wzrost, transformacja, czujność, szybkość, błyskawiczna reakcja, elastyczność, szczęście, wykorzystanie wyjątkowych i mocnych stron.

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Gekony to rodzina jaszczurek – możesz przejść do zwierzę Mocy Jaszczurka tutaj. Są różnej wielkości, od bardzo maleńkich do 28 cm. Ich imię pochodzi od tego, że wydają odgłos w rodzaju ge-ko. Potrafią chodzić po ścianach, sufitach, a także szybkach. Pokryte są łuskami w różnych kolorach, które mogą jaśnieć lub ciemnieć w zależności od stanu gekona, czy jest zadowolony i ciekawski – wtedy jaśnieje, a w stresie ciemnieje, ale nie każdy gatunek. Może stracić ogon, jak inne jaszczurki, który wije się przez chwilę i odwraca uwagę napastnika, gdy gekon ucieka. Linieje również jak inne gady. Występuje na terenach około zwrotnikowych. Są gatunki dzienne i nocne.

Można często je zobaczyć lub usłyszeć w ciepłych krajach. Najczęściej w hotelach – domkach, kiedy zapada zmrok, wszystko ucicha i wtedy słychać ich bardzo donośny głos jak na takie małe stworzenia. Mnie kiedyś gekon wszedł przez przypadek na gołą stopę i był w dotyku jak żelka, patrzył wielkimi oczami, z wyglądu bardzo uroczy 🙂 Szybko uciekł, ponieważ wyczuwa najmniejsze poruszenie i od razu reaguje. 

Zwierzę Mocy Gekon

Indianie z pustyń Arizony uważali gekony za posłańców szczęścia, a na wyspach polinezyjskich byli kiedyś czczeni jako bóstwa. W swoich ojczyznach Azji Południowo-Wschodniej zwykle przynoszą szczęście.

Duchowe znaczenia gekona koncentrują się na potężnym symbolu wzrostu. Gekon linieje przez całe życie, co oznacza stały rozwój. Przesłaniem jest, by zrzucić “starą skórę”, stare, negatywne przekonania, złe nawyki, itp, aby stać się jeszcze piękniejszą sobą. Stały wzrost i transformacja jest kluczem. Gady, które rzucają skórę reprezentują zmianę kształtu, śmierć i regenerację.

Małe gekony zrzucają skórę prawie co tydzień. Gdy się starzeją, zaczynają jeść tę skórę, ponieważ jest pełna składników odżywczych. Gekony przypominają nam, że nawet śmierć wspiera życie. Nawet najgorsze okoliczności są w stanie wydobyć z nas to, co najlepsze. Te trudności sprawiają, że stajemy się tym, kim naprawdę jesteśmy.

Zwierzę Mocy Geckon wskazuje na uzdrowienie poprzez swoją naturę. Geko są w stanie zrzucić ogon, aby chronić się przed drapieżnikami, który z czasem odrasta.

Możesz robić to samo, uleczyć się i wyrosnąć na pewną siebie, silną osobę.

Rozwój osobisty jest ważną częścią życia, choć może być subtelny. Życie naturalnie nas tego uczy, musimy nauczyć się radzić z poczuciem dyskomfortu.

Aby coś dostać, trzeba coś dać.

Jeśli chcesz się rozwijać w jakiejkolwiek dziedzinie swojego życia, będziesz musiał ciężko pracować i dokonywać poświęceń.

Żaden sukces nie może trwać całe życie. Tylko Twoja chęć rozwoju i dostosowania się do nowych sytuacji pomoże Ci poczuć się szczęśliwym i spełnionym.

Wszystko zmienia się z czasem. Musisz nauczyć się dostosowywać do zmian, do których zmusza cię życie. Są dla twojego dobra.

Duchowe znaczenie gekonów polega na konieczności wzrostu. Istoty ludzkie są stworzeniami wygodnymi, ale stanie w miejscu i życie w swojej strefie komfortu donikąd cię nie zaprowadzi.

Zmiana jest normalną częścią życia i musimy ją zaakceptować.

Symboliką, z której znane są gekony to zdolność adaptacji. Istnieje wiele gatunków, które żyje na całym świecie na ciepłych terenach, od lasów deszczowych po pustynie. Oznacza to, że w tym momencie lub sytuacji, o której myślisz, potrzebna jest adaptacja. Gekony uczą nas przystosowania się do wrogiego środowiska, wykorzystując nasze mocne strony i elastyczność. Musimy nauczyć się dostosowywać emocjonalnie, psychicznie i duchowo do naszego zmieniającego się środowiska.

Gekon jest czujny i bardzo szybki, zwłaszcza kiedy widzi, słyszy i czuje niebezpieczeństwo, szybko mu ucieka. Wie, gdzie się ukryć lub jak wykorzystać swoje zdolności, np. wspinając się po szybie. Ma bardzo dobre zmysły. To, że potrafi wspinać się po różnych śliskich powierzchniach jak szyby, to rzadka cecha. W razie nieprzyjemnych, niebezpiecznych sytuacji, wycofaj się. Niech Twoja intuicja ostrzega Cię, obserwuj, a wtedy szybko będziesz mogła odpowiednio zareagować.

Według wielu starych kultur, gekony są uważane za dobry znak i mogą przynieść szczęście w życiu. Otwórz się na nie, zaakceptuj je i skorzystaj, aby stać się bardziej odpowiedzialną osobą.

Gekony to jedyne jaszczurki, które mają donośny głos, który wskazuje na komunikację. 


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s