Zwierzę Mocy Jaszczurka – regeneracja, odpuszczenie, bezruch, słońce / znaczenie, symbolika, przesłanie

jaszczurka Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Jaszczurka przetrwała epokę dinozaurów a małe wersji, dzięki temu, że nauczyła się regeneracji i uzdrowienia, ładowania swojej energii w słońcu. 

W niektórych kulturach ma dobre znaczenie, ale są też takie, które uważają gady za personifikację zła. 

Zwierzę Mocy Jaszczurka

Znaczenia kluczowe:

Szybka regeneracja i uzdrowienie – zdolność przetrwania – wzmacnianie się energią słońca – medytacja – relaks – bezruch – odpuszczenie – żywioł ziemi i ognia – gotowość do szybkiej reakcji – ego i niskie pobudki

Ciesz się słońcem i jego złotymi promieniami, łap okazje, naucz się po prostu być i cieszyć spokojem, medytować, zrzuć stary sposób myślenia.

Zazwyczaj myślimy o bezruchu jak o zastoju, ale to ma to dobre znaczenie. Umiejętność bycia obecną w tym momencie, doświadczania chwili obecnej, czy też medytacji – to super umiejętności. Niepopularne, ale świetne. Otwierają na odczuwanie i połączenie ze wszystkim co jest, a także na wyklarowanie się spojrzenia na różne sprawy. 

Jeśli możesz chwilę czasu poświęcić na to, by wyjść na zewnątrz, spojrzeć w słońce, wziąć głębokie oddechy, poczuć promienie słońca na twarzy – od razu poczujesz się spokojniejsza i wzmocniona.

Jaszczurka znana jest z tego, że gdy straci ogon, może jej odrosnąć. To pocieszające przesłanie, że jeśli coś stracisz cennego, ktoś ci odbierze spokój lub coś innego ważnego – możesz się po tym zregenerować i odbudować. 

Każdy człowiek ma jakieś rany emocjonalne, to nas nie skazuje na kontynuację cierpienia, ponieważ mamy umiejętność uzdrowienia. 

Nie trzymaj się kurczowo tych ran, ani przeszłości. Odpuść i odejdź z miejsca i od osób, które cię skrzywdziły. Nie można wyzdrowieć w toksycznym otoczeniu. Nie szargaj sobie nerwów o rzeczy i sprawy, oddaj to w ręce siły wyższej, ponieważ twój spokój jest ważniejszy.

Jaszczurki są dosyć szybkie, mają ostre zmysły i wyczuwają drgania, najmniejszy ruch dookoła. My również możemy wyczuć wibracje i ruch energii w otoczeniu, aby w porę zareagować. To nasz cenny szósty zmysł.

Tak jak węże, jaszczurki zrzucają starą skórę i odnawiają się regularnie, co jest symbolem odwiecznej nauki, doświadczania i rozwoju. Musimy porzucić przekonania i nawyki, które nabyliśmy kiedyś od rodziców, szkoły, mediów, znajomych i ograniczają nas. 

W negatywnym aspekcie, jaszczurka ostrzega przed pobudkami ego, niskim prymitywnym poziomem, dążeniem po trupach do celu, zimnem emocjonalnym, wykorzystywaniem.

jaszczurka Zwierzę Mocy, znaczenie symbolika przesłanie, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

One response to “Zwierzę Mocy Jaszczurka – regeneracja, odpuszczenie, bezruch, słońce / znaczenie, symbolika, przesłanie”

  1. […] to rodzina jaszczurek – możesz przejść do zwierzę Mocy Jaszczurka tutaj. Są różnej wielkości, od bardzo maleńkich do 28 cm. Ich imię pochodzi od tego, że wydają […]

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s