Zwierzę Mocy Tarsiusz (tarsier, wyrak filipiński, tarsius) / Znaczenie, symbolika i przesłanie

tarsjusz wyrak tarsier Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Na filipińskiej wyspie Bohol jest sanktuarium nietypowych zwierzątek Tarsierów, które warto zobaczyć. Wchodzi się do zabezpieczonej części dżungli, chodzi wytyczonymi ścieżkami, trzeba być cicho przez cały czas, nie można rozmawiać, ani nie można używać aportu z fleszem. Są przewodnicy, którzy po cichu pokazują drzewa, na których jest tarsier. Przed wejściem można dowiedzieć się ciekawych rzeczy na ich temat, a sam czas pobytu w środku to około 10 – 15 minut, ale moim zdaniem to wystarczy, aby zobaczyć wielkookie istotki, nie nadużywając ich gościnności 🙂

Sama wyspa Bohol jest magiczna, jest na niej duży obszar, który nazywa się Chocolate Hills, gdzie jest mnóstwo usypanych wzgórz i otacza je legenda o olbrzymach. Są też potężne, stare drzewa “belete”, ale o tym w innym artykule o Filipinach – kliknij tutaj.

Opis

Tarsier / Tarsjusz / Wyrak Filipiński / Tarsius Tarsier / Tarsiidae / wyrak upiór – to maleńkie zwierzątko z wielkimi oczami żyjące na kilku wyspach filipińskich i indonezyjskich. To ssaki łożyskowce, do 15 cm, które wyglądają nico jak małpki z długim ogonem. Do tego żyją przyczepione, mocno obejmujące drzewo i potrafią po nich skakać. Są drapieżne, jedzą owady i małe stworzenia jak np. jaszczurki. Prowadzą nocny tryb życia i w ciągnie dnia śpią wczepione w drzewo. W przeciwieństwie do wielu nocnych kręgowców, wyraki nie mają warstwy odbijającej światło (tapetum lucidum) siatkówki. Mają super słuch. Ważą około 150 gr. Nie tylko ich oczy są nieproporcjonalnie wielkie, ale także palce i ogon. 

Wyraki z Sulawesi żyją w małych grupach rodzinnych, podczas gdy wyraki filipińskie i zachodnie śpią i żerują samotnie.

Są zwykle wyjątkowo nieśmiałymi zwierzętami, wrażliwe na jasne światło, na głośne dźwięki i kontakt fizyczny. Gdy są zestresowane lub przetrzymywane w niewoli, zdarza się, że popełniają samobójstwo, dlatego zaprzestano łapania ich na zwierzęta domowe. Są gatunkiem zagrożonym wyginięciem.

Są ofiarami węży, sów, jaszczurek i kotów. Kiedy drapieżnik jest obecny, wyraki otaczają zagrożenie, wokalizując je i atakując. Podczas gdy grupy wyraków składają się tylko z jednego samca, w obliczu zagrożenia dołączą inne grupy, co oznacza, że ​​jest wiele samców wyraków alfa atakujących drapieżnika.

W języku polskim używa się nazwy wyrak, która jest bardzo mało znana. Na świecie te zwierzęta są znane jako tarsier, dlatego często jej używam. 

Zwierzę Mocy Tarsier / Tarsjusz / Wyrak Filipiński

Znaczenia kluczowe:

Wrażliwość – delikatność – życie w nietypowy sposób – wolność jako priorytet – odosobnienie – samotność – połączenie z drzewami – opiekun lasów – noc – księżycowa energia – sen – nieśmiałość – ostre zmysły – kamuflaż

Tarsiusz to energia bardzo wrażliwa. Być może wiele odczuwasz, co dzieję się dookoła i potrzebujesz wycofać się, aby chaos, wydarzenia, hałas, dominujące osoby – nie przytłoczyły Cię.

Twój spokój i poczucie wolności są bardzo ważne. 

O wyrakach mówi się czasem jako o mitycznych strażnikach lasów, zawsze są związane z drzewami, mało widoczne i tak dobrze się czują. To mówi o potrzebie samotności lub kontakcie tylko z osobami, z którymi się dobrze rozumiecie, które nadają na podobnych wibracjach.

Jesteś inna / inny pod wieloma względami od społeczeństwa, jesteś wrażliwą duszą i masz inne potrzeby. Dbaj o siebie.

W dzisiejszym świecie, niewiele jest wrażliwych osób i nie każdy to rozumie. 

Natura jest dla ciebie świetną odskocznią, tutaj najlepiej się regenerujesz.

Jeśli musisz wychodzić w zatłoczone miejsca, to najlepiej byłoby, abyś codziennie wychodziła na spacer, np. po pracy, aby dojść do siebie. 

Twoja zmysły, łącznie z szóstym zmysłem, są bardzo wyraźne i informują cię o wszystkim, co dzieje się dookoła. Ufaj sobie!

zwierzę mocy tarsjusz wyrak tarsier

To właśnie wielkie, stare drzewo na Filipinach, o których była wzmianka na początku. Ma 400 lat! Ciężko je zmieścić w obiektywie, jest tak duże:


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s