Zwierzę Mocy Baran – akcja, męskość, determinacja / znaczenie, symbolika i przesłanie

baran Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (4)

Zwierzę Mocy Baran znaczenie kluczowe:

Akcja – męskość – siła – samostanowienie – upartość – taran – moc – decyzyjność – determinacja – asertywność – inicjowanie – witalność – płodność

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Baran i owca różnią się nie tylko płcią, ale też symboliką. Podczas, gdy owca jest łagodna, pokojowa i podąża za przewodnikiem, baran jest związany z siłą, upartością, determinacją. 

Zwierzę Mocy Owca – kliknij tutaj.

W mitologii świata można znaleźć symbolikę barana. Baran był aspektem lub był poświęcony Zeusowi w Grecji, Indrze w Indiach, Hermesowi w Rzymie. Przedstawienia starożytnego egipskiego boga, Amona Ra, przedstawiały go z głową barana, stworzeniem czczonym za męskość. Nordycki Thor ma barana ciągnącego swój rydwan, który ilustruje siłę.

Baran jest jednym z znaków zodiaku. Energia Barana jest ognista, inicjująca, ale też agresywna i dominująca. Ten znak promieniuje entuzjazmem, optymizmem i podekscytowaniem, pomaga ruszyć w drogę, poznawać, osiągać sukcesy, wychodzić poza strefę komfortu, jednak gdy nie jest zrównoważona, staje się niespokojna i niecierpliwa, ponieważ chce wszystkiego teraz i na raz.

Zwierzę Mocy Baran

Kiedy baran wkracza w Twoje życie jako Zwierzę Mocy, wnosi prawdziwą siłę natury, bez pytania o pozwolenie.

Cokolwiek się dzieje, idź naprzód z odwagą i pewnością siebie. Możesz pokonać wszelkie przeszkody z energią Barana obok siebie. Możesz teraz wejść na szczyt doskonałości. Podejmuj decyzje, inicjuj działania. To nie jest czas na nieśmiałość i niepewność. 

Rogi często symbolizują anteny, połączenie z siłą wyższą (Bogiem, wszechświatem), słuchanie intuicji. To jest ważny element życia codziennego i przy podejmowaniu ważnych decyzji. 

Gdy już wiesz co masz robić, jest to działanie w imię dobra Twojego i innych, to nie zatrzymuj się. Podejmuj odważne kroki naprzód i pozostań niezłomny

Baran jest istotą pełną witalności, płodności, nieustraszoności, determinacji i męskości.

Każdy ma energię żeńską i męską, niezależnie od płci. Teraz jest czas, aby obudzić swoją męską część, wykorzystać te cechy, które są z nią związane i ruszyć do przodu.

W negatywnym aspekcie baran oznacza nieugiętość, upór w ignorancji, konfliktowość, inwazyjność, zaślepienie, czyny nieprzynoszące dobrych skutków, walenie głową w mur.

baran Zwierzę Mocy, Malvina Dunder

Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s