Zwierzę Mocy Owca – podążanie utartą ścieżką, niewinność, naiwność / Czarna Owca / znaczenie, symbolika i przesłanie

owca Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder (3)

Zwierzę Mocy Owca znaczenie kluczowe:

Wspólnota – follower (podążający za kimś) – naśladowca – wyznawca / zwolennik – łagodność – niewinność – pokój – naiwność – bierność – psychologia tłumu – bezbronność – ignorancja – niesamodzielność – podatność na manipulacje – w grupie siła – młodość – dostosowanie do norm społecznych

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Owce występują na całym świecie i lubią żyć w stadach na rozległych łąkach i zielonych terenach z niewielką liczbą drzew. 

Czasem pilnowane przez psa pasterskiego i wtedy lepiej się do nich nie zbliżać… Kiedyś podróżując po Rumuni, wyszłam z samochodu zrobić zdjęcie górom i owcom, gdy przede mną stanął pies jak puszysty miś, miał wszędzie blizny i spojrzał na mnie tak, że od razu zrozumiałam, że nie mam podchodzić nawet krok bliżej. Nie był agresywny, nie warczał, ale jego mowa ciała była bardzo stanowcza. Wtedy zdałam sobie sprawę z tego, że te psy to nie żart, na codzień walczą z wilkami, niedźwiedziami i rosomakami. Tutaj dodatkowo możesz zobaczyć symbolikę psa, a jeśli ciekawią Cię podróże, koniecznie zajrzyj do artykułu o Rumuni, kraj o cudownej naturze, pięknych zamkach i mrocznej historii. 

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Rumunia góry pies pasterski owce

Owce bardzo kojarzone są z biblią, gdzie zostały określone jako naśladowcy Chrystusa, łagodne, ciche, niewinne zwierzęta, które nie sprawiają swoim pasterzom wielu problemów.

Jednak owce mają też negatywne znaczenie, które związane jest ze ślepym podążaniem z innymi, ufaniem niewłaściwym autorytetom, trzymaniem się grupy, która idzie w złym kierunku.

Zwierzę Mocy Owca

Owca reprezentuje wspólnotę, niewinność i pokój. 

Owca reprezentuje dziecięcy aspekt człowieka. Połącz się ze swoją niewinną i wrażliwą stroną, zajmij się tym, co sprawia lub kiedyś sprawiało Ci radość. To może być coś artystycznego, kreatywnego, rękodzieło, tworzenie, pisanie, majsterkowanie, itp. W życiu mamy tyle obowiązków i spraw do załatwienia, że często o tym zapominamy, a później żyjemy życiem innych, mamy nudne relacje, marnujemy czas na oglądnie niepotrzebnych serialów, czepiamy się innych, itp. Wtedy też brakuje życiu smaku i ognia, który pobudza do tego, by rano wstać z łóżka. Często to, co uwielbiamy robić od dziecka, pasje, naturalne talenty – wskazują na powołanie.

Postaraj się określić jasne i proste priorytety oraz trzymać się ich. To nie musi być nic wielkiego!

Bądź łagodniejsza dla siebie. Zatrzymaj negatywny dialog w swojej głowie, a naturalnie poczujesz się lepiej i będziesz mieć dobry kontakt z innymi. Negatywne ocenianie siebie i innych, nie prowadzi do nauki i rozwoju.

Jest potrzebujesz pomocy, nie czekaj dłużej, proś, aż zostanie Ci udzielona. Niektórym przychodzi to łatwo, a niektórym trudno. Pamiętaj, że żaden człowiek nie jest alfą i omegą w jednym. Po to jesteśmy razem na Ziemi, aby się wymieniać talentami, doświadczeniami i wspierać się.

To Zwierzę Mocy symbolizuje skłonność lub chęć dostosowania się do norm społecznych z wygody, a jak wiemy, wiele z nich jest negatywnych. Oczywiście potrzebujemy norm i praw, tylko takich, które nas chronią, a nie szkodzą.

Owca ma też wiele negatywnych znaczeń jak naiwność, przez którą łatwo manipulować i sterować. Związana jest z psychologia tłumu i zachowaniem w grupie.

W grupie jest siła, ale też niebezpieczeństwo, że pójdzie się na zgubę, nie używa się samodzielnego myślenia, nie podejmuje się decyzji, ani działań. To również brak indywidualnego podejścia. Wskazuje na bierność, pasywność i siedzenie w strefie komfortu.

Niewinność, skromność, pokora są dobrymi cechami, ale niestety są wykorzystywane w dzisiejszym świecie przez koncerny, firmy, polityków, religie, instytucje, narcystycznych nauczycieli duchowych, którzy dbają tylko o swój święty wizerunek, choć nie chcą lub nie potrafią zastosować swoich własnych rad. Potrzebujemy nauczycieli i przewodników, tak właściwie to każdy nim jest w pewien sposób, ale nie każdy idzie w dobrą stronę i nie każdy jest w stanie zabrać Cię tam, gdzie chcesz iść. Każdy może Cię nauczyć tylko do takiego poziomu, do jakiego sam doszedł, nie dalej. 

Postaw na współpracę, a jeśli to niemożliwe, to na szacunek i tolerancję mimo innych poglądów. Możemy mieć różne zdania i żyć w pokoju. Jest powiedzenie, chyba w każdym języku świata “dzieł i rządź”. Nie daj się podzielić z innymi, nie daj się wciągnąć w wojny.

owca Zwierzę Mocy, Malvina Dunder

Czarna owca

Jest znane powiedzenie “czarna owca w rodzinie”, ale może być też w innej grupie. To ktoś, kto nie idzie z tłumem, wyłamał się lub jest marginalizowany, niezrozumiany. Ma inne zdanie, niż większość. Często, zgodnie z psychologią tłumu, wszyscy członkowie grupy projektują niechciane, negatywne cechy na na taką osobę.

Czarnych owiec jest mało, ponieważ człowiek jest tak stworzony, że potrzebuje innych ludzi w życiu, czujemy głęboki strach przed odrzuceniem z powodów przetrwania. Natomiast ludzie, gdy czują, że są w grupie silni, bywa że odrzucają kogoś i pokazują swoją wyższość, sprawiając, że doświadczenie bycia czarną owcą jest jeszcze bardziej nieprzyjemne.

Jeśli jesteś “czarną owcą”, zainwestuj w siebie i swój rozwój osobisty, emocjonalny oraz duchowy, aby poradzić sobie z samotnością i odrzuceniem z siłą, spokojem i wiarą w siebie.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

One response to “Zwierzę Mocy Owca – podążanie utartą ścieżką, niewinność, naiwność / Czarna Owca / znaczenie, symbolika i przesłanie”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s