Czego boi się narcyz?

czego boi się narcyz, strach, panika, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Czego boi się narcyz?

Chociaż narcyz zachowuje się z wyższością, uprzywilejowaniem i chełpliwością, pod fasadą ponadprzeciętnego życia, kryje się wielki strach: że jest zwyczajny. Dla narcyza uwaga jest jak tlen. Wierzy, że tylko wyjątkowi ludzie zwracają na siebie uwagę.

Rzeczą, która wywołuje panikę u narcyza, to odcięcie uwagi i troski. Narcyzi żywią się uwagą. Jakąkolwiek. Czy tę dobrą, czy złą, dla niej / niego to nie ma znaczenia.

Nieustannie potrzebuje pochwał i podziwu ze strony innych. Szuka tego od innych, a często nawet od siebie. Powodem jest to, że chce być lepszy od wszystkich i jest to jedyny znany jemu sposób, aby poczuć się lepiej.

Odrzucenie, upokorzenie, a nawet najmniejsza porażka, może wstrząsnąć narcyzem do głębi. To pozostawia narcyza całkowicie skupionego na swoim wizerunku, który jest priorytetem. Każdy, kto źle mógłby wpłynąć na wizerunek narcyza jest dla niego / niej wielkim zagrożeniem, ponieważ boi się ujawnienia prawdy i braku kontroli.

Narcyzi czerpią korzyści z władzy i kontroli – a im niższa jest twoja samoocena, tym bardziej będą mogli cię kontrolować. Właśnie dlatego bycie ugruntowanym w swojej wartości i umiejętności radzenia sobie ze swoimi uczuciami, jest twoją super umiejętnością w kontakcie z narcyzem i zarazem jego / jej wielką obawą. 

Narcyzi czują się zagrożeni, gdy spotykają kogoś, kto wydaje się mieć coś, czego im brakuje – zwłaszcza tych, którzy są pewni siebie i popularni. Obawiają się również ludzi, którzy nie kłaniają się im lub w jakikolwiek sposób stanowią wyzwanie.

Gdy narcyz widzi, że rośniesz w siłę, niezależność, pewność siebie, rozwijasz się – odbiera to jako zagrożenie. 

Osoby i sytuacje, które nie idą po myśli narcyza, dokładnie tak jak chce – są jego / jej koszmarem. Stale analizuje co może zrobić, jak najlepiej kogoś przekonać do siebie, kogo odsunąć, itd. – stosując rozmaite strategie, mające na celu sprawować kontrolę. 

Narcyz zawsze musi być w roli wyżej od innych. Jest takie powiedzenie “uczeń przerósł mistrza”, co powinno cieszyć mistrza i stanowić powód do dumy nad swoim byłym podopiecznym, ale nie z narcyzem! Jeśli uczeń dostaje skrzydeł, to narcyz szybko go sprowadzi na ziemię. Nie jest w stanie znieść, by uczeń osiągał własne sukcesy.

Podsumowując, rozwijaj się, bądź szczęśliwa bez powodu, niezależna, kochaj i wspieraj siebie w każdej sytuacji, zerwij kontakt z narcyzem, dzieł się miłością, z tymi, którzy również chcą się nią dzielić. Tego Ci życzę!

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s