Czym jest zazdrość narcystyczna? Zazdrości zawiść, współzawodnictwo, konkurencyjność narcyza, o które oskarża innych

NARCYZ zazdrość zawiść konkurencja, manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Czym jest zazdrość narcystyczna?

Jedną z typowych cech narcystycznych jest zazdrość, ale jak to często w przypadku narcyza bywa, zachowuje pozory niewinnego, który nigdy nie odczuł zazdrości i zawiści, ale oskarża o to innych innych.

Jest to zawsze związane z narcyzmem, ponieważ narcyz musi być “lepszy” od innych, musi być “najlepszy”. W taki sposób, może na chwilę poczuć się lepiej.

Narcyz jest bardzo współzawodniczący, co może mieć formę jawną lub ukrytą. Najbardziej zazdrości innym sukcesów i zadowolenia.

Narcyz napędzany zazdrością będą cię okradać z rzeczy niematerialnych (często z pomysłów, kreatywności, informacji, historii, cech), aby coś zyskać, na przykład status, szacunek lub sympatię. Zwykle krzywdzi osobę, którą moralnie okradli. Ta forma przekształcania lub przejmowania cech, historii lub informacji innej osoby, często się zdarza, ponieważ narcyz czuje, że WSPÓŁZAWODNICZY z taką osobą.

Osoba narcystyczna zwykle nie lubi patrzeć, jak inni są szczęśliwi. Może mówić, że chce, by wszyscy byli szczęśliwi itp., ale jeśli bliska osoba sobie dobrze radzi, jest szczęśliwa, skupiona na teraźniejszości, pełna pasji, szybciej wydaje się rozwijać, ma jakieś rzeczy, talenty lub cechy, które narcyz uważa za atrakcyjne – to stanowi zagrożenie w oczach narcyza. 

Z tego powodu narcyz również WSTRZYMUJE uznanie, dobre słowa, wynagrodzenie, miłość, przyjaźń, wszystko co dobre, dla tej osoby.

Wewnętrzna pustka i nierozwinięta jaźń narcyzów sprawiają, że zachowują się jak dziecko, które CHCE TERAZ!

Gdy miałam kontakt z osobą często zachowującą się w sposób narcystyczny (ale wtedy jeszcze nie wiedziałam co to do końca jest), zastanawiałam się, o co chodzi, że jest tyle mowy o KONKURENCJI i ZAZDROŚCI, nawet sama na koniec zostałam o to oskarżona i było mi bardzo przykro z tego powodu, ponieważ wspierałam sercem i pieniędzmi tę osobę i jej biznes (NIE poświęca się komuś czasu, uwagi, wsparcia, pracy i pieniędzy, ani nie daje prezentów – z zazdrości, tylko z przyjaźni lub miłości). Często słyszałam, że “wszyscy kopiują” tę osobę, “wszyscy jej zazdroszczą”, podczas, gdy to ta osoba kopiowała innych, skanowała internet w poszukiwaniu, co można skopiować od innych i wiele innych tego rodzaju zachowań, nie mogąc znieść, że ktoś ma coś dobrego. 

Jak łatwo odwrócić uwagę od własnej zazdrości, oskarżając o nią wszystkich naokoło i często o tym mówiąc.

Narcyz myśli przez swój pryzmat, własnej zawiści, więc może myśleć, że wszyscy inni też to robią. 

Zazdrość to ludzka rzecz, ale zazdrość narcystyczna to inny wymiar, dużo bardziej obsesyjny i intensywny. 

Z powodu zazdrości, osoby o mocnych cechach narcystycznych, nie tylko wstrzymują to, co dobre wobec osoby, której zazdroszczą, ale również stale umniejszają, poniżają, manipulują na różne sposoby i oczerniają za plecami lub publicznie. 

Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o osobach włączonych w plotkowanie i oczernianie: Plotki, obgadywanie, oczernianie przez narcyza i jego służących “latające małpy” 🙂

Dlaczego narcyzi zazdroszczą czyjegoś zadowolenia? Oczywiście w większości, narcyzi nie są świadomi swego narcyzmu, mało który zauważa to w sobie, ponieważ narcyzm to mechanizm obronny. Dzieje się tak dlatego, że narcyz nigdy nie ma dosyć, zawsze chce więcej i więcej, zawsze goni za tym, aby by być lepszy od innych w jakiś sposób lub pokazać się jako ktoś lepszy. Dlatego nie odczuwa prawdziwego zadowolenia na dłużej, niż krótka chwila. Doprowadza go do szału czyiś spokój, szczęście bez powodu, spełnienie i pewność siebie, ponieważ taką osobę trudno kontrolować.

Tak naprawdę wszystko może doprowadzić narcyza do zazdrości i nienawiści drugiej osoby, często nawet nie mamy pojęcia, co do tego doprowadziło i może być to trywialne. Dlatego lepiej nauczyć się zauważać zachowania toksyczne i narcystyczne oraz trzymać z daleka. Szkoda jest tracić czas na osoby, które nagle mogą Ci czegoś zazdrościć i szkodzić, ponieważ masz coś, czego nie mają. 

Uwaga, takie toksyczne osoby mogą być również zadowolone, gdy źle się u Ciebie dzieje i wtedy zgrywać przyjaciółkę, bohatera. 

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s