Narcyz traktuje Ciebie gorzej niż innych… Im bliżej, tym gorzej / Narcyzm i toksyczne zachowania

Narcyz traktuje Ciebie gorzej niż innych. im bliżej, tym gorzej dla ciebie... , manipulacje, manipulator, narcyzm, narcystyczne, toksyczne, narcyz, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Narcyz traktuje Ciebie gorzej niż innych…

Narcyza poznasz po tym, że traktuje Ciebie gorzej niż innych, to oczywiście nie następuje od razu, ponieważ wtedy nie wpadłabyś w sidła…

Cechą narcystyczną jest najpierw faza idealizowania drugiej, nowo poznanej osoby (nazywa się to również”love bombing”), a z czasem dewaluacja, czyli obniżanie wartości. Narcyz kocha lub uwielbia, a nagle coś klika, dobre emocje się wyłączają. To jest tzw. myślenie czarno-białe, ktoś jest biały i wspaniały lub czarny, gdy okaże się człowiekiem.

Tutaj więcej o tych etapach: Etapy relacji z narcyzem: idealizowanie i sielanka, dewaluacja, odrzucenie, wciąganie z powrotem. Cykl stale powtarzający się / Narcyzm

Przykładowo, 

W związku, narcyz komplementuje wszystkich napotkanych, a ty słyszysz same słowa krytyki.

W pracy, możesz bardzo ciężko pracować na to, co inni mają za darmo.

Uwaga, narcyz może też Ciebie traktować lepiej, niż kogoś innego, lub mówić o tobie lepiej do kogoś innego, a ty nawet o tym nie wiesz – to nie jest komplement dla ciebie, to manipulacja za pomocą kogoś innego – triangulacja:
Co to jest triangulacja narcystyczna (trójkąt z narcyzem)? Manipulacja włączająca osobę lub osoby trzecie, nastawianie innych przeciwko jednej, traktowanie innych lepiej / Narcyzm i toksyczne zachowania

Ktoś inny może dostać po twoim odejściu wszystko, na co wcześniej pracowałaś i nie otrzymałaś. I nie jest to nie wiadomo co, chodzi o zwykłe wynagrodzenie, podstawę należącą się za pracę – zwykła wymiana.

Narcyz zawsze dawkuje miłość lub przyjaźń, ale jak Ty się wycofasz – to wielki strach przed porzuceniem zostaje aktywowany i otwierają się drzwi do piekła… Narcyz staje się coraz bardziej nachalny, manipulacyjny, nieprzyjemny.

Im bliżej narcyza – tym gorzej dla Ciebie.

To jedna z “czerwonych flag” narcyzmu lub zwyczajnie toksycznych zachowań, od których lepiej się trzymać z daleka. 

Tego Ci życzę, abyś szybko rozpoznawała te znaki ostrzegawcze przed narcyzmem i wiodła spokojne, szczęśliwe życie z dala od nich 🙂

Znajdziesz tutaj w kategorii “narcyzm i toksyczne zachowania” ważne informacje na temat zachowań egoistycznych, narcystycznych, osobowościach narcystycznych i manipulacjach. Im wyższa świadomość w tym temacie, tym oszczędzisz sobie więcej bólu, rozczarowania, wątpliwości, straty czasu, pieniędzy, energii, itd. Celem tych informacji, jest poszerzanie wiedzy, nigdy oczernianie innych. Zgadnij kto pierwszy wyzwałby kogoś od “narcyza” – narcyz 🙂 Warto być ostrożnym, ponieważ wiele prawdziwych ofiar narcyzmu, wykazuje podobne zachowania (przez jakiś czas lub całe życie), np. było umniejszanych i źle traktowanych, więc teraz przy każdej okazji bardzo podkreśla swoje osiągnięcia. Warto również pamiętać, że każdy człowiek ma ego i każdy może się negatywnie zachować, dlatego trzeba na to patrzeć całościowo, a NIE wybierać pojedyncze zdania z kontekstu. Poznaj perspektywę narcyza, a rozróżnianie zachowań stanie się jaśniejsze. 

W dzisiejszym świecie, gdzie większość zbroi swoje ego i rośnie w jego siłę, tu otwieramy się na mądrość, prawdę i siłę serca. Taki proces trwa całe życie, ale jest warto. To niesamowicie ciekawa, kolorowa, bogata i soczysta droga…

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s