Zwierzę Mocy Guziec Pumba – pokojowe nastawienie, dotarcie do prawdy, ostre zmysły / znaczenie, symbolika, przesłanie

Zwierzę Mocy Guziec znaczenie kluczowe:

Pokojowe nastawienie – czujność – obrona – wycofanie – walka tylko w ostateczności – skromność – niezłomność – dotarcie do prawdy – partnerstwo korzystne dla obydwu stron – ostre zmysły

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Jakiś czas temu na safari w Afryce widziałam guźca i rzeczywiście zachowywał się tak, jak w opisie. Przy słoniach i żyrafach był wyluzowany, ale gdy zaczął się tłum, przyjechały inne samochody to odbiegł, nie chciał się narażać na konfrontację:

Malvina Dunder blog rozwój osobisty, relacje, podróże Afryka Tanzania safari pumba

Guziec jest często znany pod nazwą Pumba (postać z Króla Lwa Disneya), wygląda jak dzik afrykański z kłami jak rogi. 

Chociaż wyglądają dosyć groźnie, to pokojowe zwierzę pasące się na trawach, a wielkich kłów używa głównie do kopania korzeni. Oczywiście guźce bywają dość zaciekłe, gdy są atakowane. W rzadkich przypadkach, gdy zdecydują się stawić czoła napastnikowi zamiast ukrywać się w swojej norze, będą ciąć napastnika kłami i gryźć ostrymi zębami. Mogą biegać z prędkością prawie 50 km na godzinę, czyli znacznie szybciej niż przeciętny człowiek. Są wegetarianami, choć zdarza się, że próbują mięso.

Zwierzę Mocy Guziec

Guźce mają duże kły i grubą skórę, która chroni je przed atakami. 

To zwierzę jest bardziej pokojowe i walczy tylko, gdy musi. Najpierw wybiera wycofanie i ucieczkę,  a gdy drapieżnik nie odpuszcza i dogania go, wtedy zaczyna się walka. 

Nastaw się na ochronę swojego spokoju, kiedy wykryjesz zagrożenie. Jeśli wyczerpiesz linię obrony, a ktoś nadal kręci się za Tobą, uprzykrza życie, stwarza problemy, to mimo, że być może nie lubisz walczyć, pamiętaj, że niektórych konfliktów nie da się uniknąć.

To raczej skromne i pokorne zwierzęta, choć również bardzo odważne w niebezpiecznych warunkach. Gatunek konfrontuje się z większymi zwierzętami bez obawy o przegraną, co czyni je symbolem niezłomnego ducha.

Guźce łączy się również z czujnością i byciem gotowym do ucieczki w razie czego, unikaniem problemów. Bądź czujna i przygotowana do działania. 

Potrafi przetrwać trudne warunki, poradzić sobie nie tylko, gdy jest atakowany, ale także, gdy nie ma dostępu do wody w czasie suchego sezonu. Może przeżyć całkiem długo nawet bez wody. Masz w sobie siłę i wytrwałość, aby poradzić sobie z ograniczeniami i blokadami, w niesprzyjającym środowisku. Niech zaprowadzić Cię, do bogatego źródła i lepszych warunków.

Tak jak świnie i dziki, guźce mają znaczenie dokopania się do korzeni, do źródła problemu, do prawdy. Mają raczej słaby wzrok, więc polegają na węchu. Wyszukują i “wywęszają” kluczowe informacje, takie jak lokalizacje żywności, inne zwierzęta i inne „przyjazne” guźce.

Użyj swojej intuicji i zmysłów, aby odkryć prawdę i cenne informacje. 

Guźce i rodzaj dzięciołów genus Buphagus łączy więź. Ten ptak zjada owady z ciała guźca (innych zwierząt jak żyrafy i zebry również). To zachowanie jest dobrą ilustracją interakcji symbiotycznych w przyrodzie. Ich partnerstwo pomaga obojgu. 

To ważna informacja, żeby zawierać znajomości i umowy, które są obopólnie korzystne i nikt na nich nie tracił.  

Jeśli guziec pojawi się jako Zwierzę Mocy, przygotuj się na wykonanie zadania. Guziec to zmotywowane stworzenie. Przestań wszystko odkładać i czekać, aż życie samo do Ciebie przyjdzie. Wszędzie są możliwości. To tylko kwestia wprowadzenia takiej postawy w życie. Aby wygrać, użyj ostrożnego połączenia charyzmy, inteligencji i władczej prezencji.

Przestań unikać trudnych okoliczności w ten sam sposób. Samo nic nie znika, ani samo nic się nie zrobi. Guziec jednym ze swoich kłów popycha cię delikatnie. Zacznij lub zakończ sytuację. Strach nigdy nie powinien mieć przewagi.

Guźce zachęcają cię do odwagi i śmiałości w obliczu przyszłości i nieznanego.

Od czasu do czasu bardzo dobre jest towarzystwo podobnie myślących ludzi, ale w samotności pomysły stają się jaśniejsze i jesteś w stanie łatwiej połączyć się z wewnętrzną mądrością i wyższą jaźnią. Kiedy zaczynasz czuć się zdezorientowany, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest praktyka wycofania się.

Staw czoła swoim zmartwieniom. To Zwierzę Mocy rozumie znaczenie odwagi i znajomości swoich mocnych stron, zwłaszcza tych, które inni wydają się przeoczyć. To właśnie w takich chwilach możesz zatriumfować, pokonać przeszkody i odróżnić prawdę od oszustwa.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s