Zwierzę Mocy Świnia – obfitość, skarbonka, ukryte talenty, brak kultury osobistej / Znaczenie, symbolika i przesłanie

ŚWINIA Zwierzę Mocy , znaczenie, symbol, przesłanie, właściwości.

Zwierzę Mocy Świnia znaczenia kluczowe:

Inteligencja – bogactwo – skarbonka 🙂 – dobrobyt – ukryta siła i talenty – super zmysł węchu – intuicja – żywioł ziemi – manifestacja celów – bycie niedocenionym i nieszanowanym – stabilność – płodność – kreowanie – zmysł do biznesu – bezpośredniość – prostolinijność – przyziemność – praktyczność – brak dobrych manier i kultury – pobłażliwość – ignorancja – “dupek” 🙂

Spis treści (możesz kliknąć, aby od razu przejść do tego, co Cię interesuje):

Wyspa pływających świń na Bahama oraz dzika Caprera
Słowo wstępu
Złe i dobre opinie
Starożytne kultury i mity
Horoskop chiński
Zwierzę Mocy Świnia
Kolory

Zaraz najciekawsze i najważniejsze, ale najpierw kilka słów wstępu…

Zwierzęta Mocy lub Duchy Zwierząt, totemy wywodzą się ze starych kultur, np. Indiańskiej, w której znaki, synchronizacja ze światem i Wszechświatem oraz natura były szczególnie pielęgnowane. To fascynujące jak wielka mądrość płynie z natury oraz jak wiele można się od niej uczyć, oczywiście mając otwarte oczy i wiedząc, na co zwracać uwagę.

Podczas podróży poznawałam zwierzęta w różnych częściach Ziemi, osobiście podczas wolontariatów w sanktuariach lub na “przypadkowych” spotkaniach, często słuchałam wiele ciekawostek od przewodników oraz historii i mitów od tubylców, którymi muszę się z Tobą podzielić!

Pisałam wiele na ten temat na innej stronie o zwierzętach mocy i tworzyłam karty. To wciągający świat symboliki fauny.

Każda wyprawa jest dla mnie interakcją, zbieraniem wiedzy i doświadczeń, którymi dzielę się tutaj i na moich mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że odkryjesz tutaj cenne drogowskazy życiowe, które pomogą Ci lepiej nawigować na tym świecie…

Kliknij tutaj, jeśli interesuje Cię świnia afrykańska, zwana inaczej guziec lub Pumba 🙂

A tutaj Zwierzę Mocy Dzik, które ma podobne, lecz nico inne znaczenie.

Wyspa pływających świń na Bahama oraz “dzika” Caprera

Na Pig Island (znana również jako Big Major Cay), jednej z ponad trzystu wysp tworzących łańcuch Wysp Exuma, które razem tworzą siedemset wysp Bahama, można spotkać pływające świnie w rajskich tropikalnych wodach 🙂 Exumy słyną z szafirowo-niebieskich, oszałamiających wód, które są tak jaskrawe, że widać je nawet z kosmosu. Ten łańcuch 365 wysp jest pełen rajskich, dzikich plaż, raf koralowych i ekskluzywnych kurortów.

Za to na maleńkiej wyspie Caprera (archipelag La Maddalena) można spotkać dzika na plaży. Na własne oczy widziałam jak dzika świnka przyszła położyć się na różowy ręcznik innej osoby, sprawdzić co ma w torbie, narobić zamieszania wśród zaskoczonych turystów i pójść popływać:

Złe i dobre opinie

Świnia raczej nie ma dobrej opinii na świecie, ale sprawdźmy jak to było w czasach odległych, co symbolizuje i czego uczy nas mądrość natury w tym kontekście…

Świnią najczęściej określa się osobę niechlujną, brudną, niewychowaną, taką, która zachowała się nie w porządku lub kogoś w rodzaju “dupka” 😉

W Biblii, świnia jest określana jako zwierzę nieczyste, którego wyznawcy Jahwe nie powinni spożywać, a także jest bardzo znany werset Mt 7, 6. 12-14:

“Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, nie poszarpały was samych.”

Jest też powiedzenie, które również występuje w wielu językach świata, w różnych słowach, lecz o podobnym znaczeniu, by nie wchodzić do błota ze świnią, ponieważ ubrudzisz się, a świnia będzie szczęśliwa. To ostrzeżenie, aby nie wchodzić w konflikty z osobami, które to uwielbiają, ponieważ zejdziesz do ich poziomu, pobrudzisz się i prawdopodobnie będziesz się źle czuć, a świnia będzie zadowolona, ponieważ to jej środowisko i może wygrać ze względu na lata doświadczenia.

Ale…

Jest też znana na całym świecie świnka skarbona, co z nikąd się nie wzięło, ponieważ świnia to w przeszłości symbol bogactwa, zamożności, dobrobytu, płodności. 

Rzeczywiście świnia nie doceni pereł, nie ma dobrych manier i lubi błoto, ale też wiele zależy od jej otoczenia, jakie stworzy jej człowiek. Te na Bahamach reprezentują się dobrze i całkiem z klasą 😉 Zapewne mają się lepiej, niż w hodowlach masowych.

Znane są z inteligencji i świetnego zmysłu węchu, jednak mało kto z nas zna świnki, nie spędzamy z nimi czasu, choć i to się zmienia. Widać to zwłaszcza w Internecie, że ludzie mają w domach coraz częściej świnki, tak jak psa.

Starożytne kultury i mity

W naukach buddyjskich są trzy trucizny: ignorancja, przywiązanie i niechęć, główne przyczyny, które utrzymują czujące istoty w pułapce samsary. Mówi się, że te trzy trucizny są korzeniem wszystkich innych. Są reprezentowane w piaście koła życia jako świnia, ptak / kogut i wąż, które zjadają jedna drugą. Prowadzą one do powstania karmy, która prowadzi do odrodzenia w sześciu królestwach samsary.

Świnia – moha – ignorancja, złudzenie, zamieszanie, dezorientacja, oszołomienie.

Kogut / ptak – raga – chciwość, przywiązanie, pożądanie, zmysłowe przywiązanie, pragnienia.

Wąż – dvesha – niechęć, zła wola, awersja, nienawiść, gniew, wrogość.

Ważne, na obrazach często pokazana jest świnia nie różowa domowa, ale czarna lub dzik. Może to więc bardziej dotyczyć dzika lub czarnej świni. Ja bym to zinterpretowała jako negatywną stronę świni i dzika.

Świnia jest ważnym symbolem w wielu starożytnych kulturach na całym świecie. Arystoteles uważał, że świnie są zwierzętami najbliższymi człowiekowi. Świnie były święte dla Demeter, greckiej bogini rolnictwa. Eneasz, legendarny założyciel Rzymu, wiedział, że znalazł się we właściwym miejscu, gdy zobaczył maciorę ryjącą korzenie u podstawy dębu. Świnie i mitologia często szły w parze.

Moccus to celtycki bóg dzik lub świnia plemienia Lingones, utożsamiany z Merkurym. Był przywoływany jako obrońca łowców dzików i wojowników. Mięso dzika było święte wśród starożytnych Celtów i pojawia się w opisach świąt w mitologii irlandzkiej. Nazwa pochodzi od galijskiego moccos „świnia” lub „dzik”, spokrewnionego ze staroirlandzkim mucc, walijskim moch i bretońskim moc’h , wszystkie o podobnym znaczeniu.

“W The Religion of the Ancient Celts (1911) J.A. MacCulloch zauważył, że „świnia była częstym przedstawicielem spirytusu jęczmiennego lub bóstw roślinnych w Europie” oraz że „mięso zwierzęcia było często mieszane z nasionami kukurydzy lub pochowany na polach, aby promować płodność”. MacCulloch spekuluje, że to rola Moccusa jako boga płodności doprowadziła do utożsamienia go z Merkurym, którego grecki odpowiednik Hermes był kojarzony z „płodnością w stadach i stadach”.

Jouët łączy Moccusa z irlandzkim mitem w Oidheadh Chlainne Tuireann, w którym Lugh zdobywa świńską skórę Tuis, która może wyleczyć każdą ranę. Lugh jest powszechnie uważany za irlandzką formę celtyckiego boga Lugusa, odpowiednika galijskiego Merkurego. […] MacCulloch podkreśla wysoki status i prestiż, jakim cieszyły się świnie lub dziki w kulturach celtyckich, w tym w kontekstach religijnych i mitologicznych. […] Miranda Green uważa, że dzik w celtyckich kontekstach religijnych reprezentuje zarówno „wojnę z powodu ich zaciekłości i niezłomności”, jak i „dobrobyt, ponieważ wieprzowina była ulubionym celtyckim jedzeniem i odgrywała ważną rolę w ucztowaniu”. Celtyccy wojownicy nosili motywy dzików na hełmach, sztandarach i karnyksach.” Wikipedia

Świnia w horoskopie chińskim

Świnia jest tak ważnym zwierzęciem od starożytności, że została jednym ze znaków zodiaku w Chinach. Lata Świni to 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019 i 2031. W chińskiej astrologii każdy rok należy do zwierzęcia chińskiego zodiaku zgodnie z 12-letnim cyklem. Świnia jest dwunastym w 12-letnim cyklu chińskiego znaku zodiaku.

Świnie są pracowite, współczujące, życzliwe i hojne. Mają wielką moc koncentracji: raz postawiwszy sobie cel, poświęcają całą swoją energię na jego osiągnięcie. Rzadko szukają pomocy u innych, ale nie odmówią pomocy innym. Uważa się, że świnie nie podejrzewają oszustwa, więc łatwo dają się oszukać. Negatywna strona to właśnie łatwowierność i lenistwo.

świnia Zwierzę Mocy, zwierzęta mocy karty

Zwierzę Mocy Świnia

Wiele osób nie docenia świni i nie dostrzega jej mocnych stron, jednak to jest jej siła. Czasem lepiej, by inni nie doceniali Twoich talentów i nie widzieli siły, ponieważ możesz w spokoju osiągnąć swoje cele. Niech uważają, że nie dasz rady, a ty działaj w swoim tempie i osiągaj sukcesy. To przykre, ale czasem trzeba dać ludziom myśleć, że jesteś “głupi”, czy cokolwiek innego sobie myślą na Twój temat. Nikomu oczu nie otworzymy na siłę i lepiej nie tracić czasu na udowadnianie swojej wartości. Świnia ma “ukryte” talenty i siłę nie dlatego, że specjalnie je zataja, nie, to zwierzę jej prostolinijne i bezpośrednie w zachowaniu, ale dlatego, że inni się nie spodziewają jej talentów.

Znaj swoją wartość i dobre strony, nawet jeśli inni Cię nie szanują. Niech czas i Twoje sukcesy to pokażą same za siebie!

Świnia związana jest z żywiołem ziemi, czyli materii, ugruntowania, manifestacji. Element ziemi uczy nas o stabilności i uziemieniu. Pomaga nam pozostać wiernym sobie i nadać sens nieustannie zachodzącym zmianom. Odgrywa ważną rolę w samopoczuciu fizycznym. Możesz skoncentrować się na swoich celach, pracować nad nimi i szybko je zmaterializować. Aby zregenerować się, korzystaj z żywiołu ziemi wychodząc na spacery lub dalsze wędrówki, do lasów, w skaliste góry, otaczaj się kryształami i innymi kamieniami, jeśli lubisz. Niech Matka Ziemia usunie z Twojego życia toksyny pochodzące ze stresu oraz od toksycznych osób i sytuacji.

To Zwierzę Mocy reprezentuje płodność, co może oznaczać nie tylko rodzenie dzieci, ale także w przenośnym znaczeniu, kreowanie, projekty, biznes, tworzenie sztuki, itd. Czy poświęcasz część swojego czasu na kreowanie? Jeśli trafiłaś na tę stronę i czytasz ten tekst, to znaczy, że coś jest na rzeczy… Twoja dusza chce dać czemuś wyraz i tylko Ty wiesz, co to jest za skarb 🙂 Pamiętaj, że to nie musi być piękna, drogocenna perła. Czasem coś przyziemnego i praktycznego, jest o wiele bardziej potrzebne.

Kolory świnek:

Różowa – bezwarunkowa miłość i współczucie.

Czarno-biała – symbol Yin i Yang, równowaga i pokój.

Czarna – energia księżycowa, ukrycie.


Spotkajmy się na mediach społecznościowych
https://www.instagram.com/malvinadunder

Wszystkiego cudnego,

Książki i ebooki dostępne w wielu księgarniach internetowych, empik, pwn, a także tutaj – kliknij, by przejść do księgarni.

“Przygoda jaką jest życie” jest jak mapa pokazująca drogę, by wypłynąć na szerokie wody i horyzonty, piękne widoki, świeże powietrze, wolną przestrzeń, słońce, blask księżyca, niepodbite tereny i fascynujące krainy… 

Rozwój osobisty w kolorowej, bogatej i soczystej formie podróży przez życie, dosłownie i w przenośni… Książka zabierze Cię w ciekawe kierunki warte zwiedzenia, zdobędziesz Narzędzia Odkrywcy, które pomogą Ci w nawigacji po naszym zakręconym świecie. Jeśli więc, nie jesteś zadowolony z życia, wiele rzeczy i osób Cię denerwuje, to odnajdziesz tutaj swój sposób na lepszy styl życia. Po drodze trafisz również na historie i ciekawostki podróżnicze, elementy psychologii w atrakcyjnej wersji oraz nowoczesne i świeże spojrzenie na rozwój duchowy.

Twoje serce zacznie bić mocniej z pasją do życia i przygód, a nawet doświadczania różnych wyzwań, które wzmacniają Twoją odporność mentalną i mistrzostwo emocjonalne. Problemy to nie problem, tylko brak wiedzy jak je rozwiązywać. Zostaniesz atrakcyjniejszą, ciekawszą i bardziej magnetyczną wersją siebie. To rozwój bez nonsensu w stylu „myśl pozytywnie, to będziesz szczęśliwy i wszystko będzie pięknie”, tylko konkrety.

Szybko i lekko poznasz tematy: jasna identyfikacja problemów świata i ludzi; poznanie sekretów osobowości; co leży i nie leży w Twoich rękach; myślenie poszerzające horyzonty; potęga uczuć, słów, intuicji, celu, miłości, wyznaczania granic, diamentowej wartości, ważności i pewności siebie; problemy i przygody; uniwersalne prawa nawigacji po świecie i Wszechświecie; nowy Ty.

KSIĘGARNIA

Tutaj znajdziesz też “Analizę Kolorystyczną” jeśli interesuje Cię świat kolorów i paleta barw, z której jesteś stworzona. Teoria na podstawie natury i sezonów. Materiał zebrany jest na podstawie nauki tysięcy kursantek i przeprowadzonych indywidualnych analiz, biorąc pod uwagę największe wyzwania i trudności. Wiedza jest przekazana z różnych stron, by stała się jasna i możliwa do używania w życiu codziennym. 


Czytaj więcej artykułów związanych z rozwojem osobistym (umysłowym, emocjonalnym, fizycznym, intuicyjnym i duchowym), podróżami, przygodami, psychologią, kobiecą energią, związkami międzyludzkimi i relacjami romantycznymi, coachingiem, naturą, kolorami, narcyzmem, ego, toksycznymi zachowaniami i wiele więcej:

2 responses to “Zwierzę Mocy Świnia – obfitość, skarbonka, ukryte talenty, brak kultury osobistej / Znaczenie, symbolika i przesłanie”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s