Morze Martwe – niezwykłe jezioro i najniższy punkt na Ziemi. Smakuje okropnie, za to spa dla ciała i duszy jest rewelacyjne

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, Jordania Morze Martwe

 

 

 

Moja fascynacja Morzem Martwym sięgała zenitu, więc gdy miałam okazję wskoczyłam do wody, nie zważając na około 14 stopni Celsiusza na zewnątrz. Było zimno, ale było warto. To unoszenie (bo właściwie nie pływanie) było na mojej “bucket list” już od dawna. Niesamowita przygoda dla ciała i duszy.

Morze Martwe jest tak zasolone, że wypycha ciało na powierzchnię. Zalecane jest nie “pływać” na brzuchu, aby uniknąć zachłyśnięcia. Ja spróbowałam kropelkę wody i zrobiło mi się niedobrze. Woda jest bardzo bardzo gorzka i okropna w smaku. Ale za to ma mnóstwo zdrowych dla ciała minerałów i elementów, więc taka kąpiel wpływa bardzo pozytywnie i oczyszczająco.

Ważna znak ostrzegawczy, który zobaczyłam na plaży – nie golić się przed wejściem do wody. Skóra i bez tego zaczyna troszkę szczypać, więc nawet nie wyobrażam sobie co musi się stać po ogoleniu / depilacji… !!!!!

 

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, Jordania Morze Martwe
 
 

Można oczywiście wziąć ze sobą gazetę lub książkę i zrobić sobie kultowe turystyczne zdjęcie 🙂

Jeśli nie potrafisz pływać, tu z pewnością dasz radę 🙂

Jeśli chcemy się pounosić w Morzu Martwym na terenie Jordanii, to najłatwiej udać się do jednego z czterech hoteli części północnej (na chwilę obecną). Nie wiem jak zrobić to inaczej, ponieważ potrzebny jest prysznic po pływaniu. Do tego w hotelach można skorzystać z zabiegów spa i poobkładać się czarnym błotem, które również ma wspaniałe właściwości.

Malvina Dunder blog podróże, rozwój osobisty, relacje, Jordania Morze Martwe zabieg spa hotel

 

Tak właściwie, to wcale nie jest morze, a jezioro. Jest to również najniższy punkt na Ziemi. Dostęp do morza jest od strony Jordanii i Izraela. Stężenie soli jest tak wysokie, że nie ma w nim życia, stąd taka nazwa. Nie ma w nim ryb, ani żadnych innych istotek. W górach Jordanii w pobliżu jeziora jest muzeum geologiczne Morza Martwego, które jest naprawdę ciekawe. W ciągu tysięcy lat jezioro miało wiele nazw, a także poziom jego wody się zmienia, w ostatnich latach bardzo spada przez zmiany środowiska. Dlatego tak ważne jest, aby każdy dbał o Ziemię jak może najlepiej, nie chcemy przecież, aby takie miejsca zniknęły…

 
Morza Martwe, Jordania, Malvina Dunder

z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s