Inwestuj w siebie i dziel się tym co osiągnęłaś. Rozwój osobisty i podróże poszerzają horyzonty. Ciasne umysły wywyższają się i oceniają innych…

Przygoda jaką jest życie książka ebook Malvina Dunder rozwój osobisty

Inwestuj w siebie i dziel się tym co osiągnęłaś. 

W średniowieczu zaczęto palić księgi i niewiele osób miało dostęp do wiedzy. Jeszcze pod koniec wieku XX gdy nie było internetu, to nie było takie łatwe edukować się. Dziś każdy może to robić i nie ma powodu by pozostać niewyedukowanym. Przybiera to czasem taką dziwną formę, że można mieć wrażenie, że teraz każdy jest doktorem, życiowym coachem i gdy widzimy te same osoby z życiem w rozsypce, wyglądające jak krzyk o pomoc, nabiera to karykaturalnego tonu. Niestety wiele osób robi pośmiewisko z tej tematyki i tym samy odstręcza ludzi od korzystania z pomocy, rozwijania się.

Człowiek to istota społeczna i wielka część z nas ma potrzebę rozmowy o dręczących nas tematach, problemach itp, a to nie jest korzystny temat do rozmów innymi. Zresztą nie każdy z nas zrozumie, nie każdy dobrze doradzi mimo szczerych chęcią, a czasem nawet czujemy, że nie mamy się komu zwierzyć. Po to jest coach lub terapeuta, żeby porozmawiać, ale sensowniej i na podstawie tej rozmowy iść w lepszym kierunku. 

Z drugiej strony jest w tym zjawisku wiele dobrego, ponieważ w pewien sposób wpływa to na nas wszystkich i wychodzi na dobre. Od przybytku wiedzy głowa nie boli 😉 

Tak naprawdę to wszystko było już powiedziane, ta propagowana wiedza o rozwoju osobistym często ma swoje korzenie w starożytności, lecz przez wiele lat była zakurzona i dobrze, że teraz budzi się na nowo. Chyba wszyscy się zgodzimy, że tego światu trzeba… 

Przygoda jaką jest życie książka ebook Malvina Dunder rozwój osobisty
 

Stare słownictwo lub przykłady nie zawsze do nas przemawiają, tak samo jest z ludźmi przekazującymi różne nauki. Wiemy z własnego doświadczenia, że np przeglądając YouTube może być tysiące kanałów na jakiś temat, ale ciągnie nas do jednej osoby, a odrzuca od innej. Dlatego zawsze warto być sobą i przekazywać coś na swój sposób, który może trafić do wielu, mimo, że temat nie jest nowy.

W internecie jest mnóstwo darmowej wiedzy, co prawda trzeba bardzo uważać i mocno selekcjonować jej źródła, nie mniej jednak można się bardzo dokształcić i nauczyć nowych umiejętności.

Można wziąć mnóstwo świetnych i bardzo profesjonalnych kursów on-line. Wiem, ponieważ sama często kupuję różne kursy / szkolenia przez wiele ostatnich lat i myślę, że to się nie zmieni. 

Jak jesteś w czymś dobry (lepszy od innych lub tak uważasz) – to pomóż innym! Podziel się swoim talentem, zamiast wywyższać się i oceniać!

Po to tutaj jesteśmy i po to każdy jest inny – razem tworzymy jak puzzle piękny, harmonijny obraz.

Inwestowanie w siebie daje narzędzia, które umiejętnie używane sprawią, że będziesz mieć poczucie własnej wartości i pewności siebie. Poczujesz się jak coraz piękniej oszlifowany DIAMENT, a to jest podstawa spełnionego życia.

Sprawdź darmowe rozdziały książki / e-book “Przygoda jaką jest życie”.

Przygoda jaką jest życie książka ebook Malvina Dunder rozwój osobisty

“Przygoda jaką jest życie” Malvina Dunder
“Przygoda jaką jest życie” jest prosta, ponieważ życie może być proste (a nie skomplikowane), pełne harmonii, bez dramatów i zagmatwanych sytuacji.
 
 

z miłością, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s