Jesteś zmęczona nadmiarem obowiązków, pracą i ogarnianiem wszystkiego? Praca w związku i domu na 100% wyczerpuje Ciebie i innych…

Mężczyzna alfa chce się natrudzić. Kobieta ma inne hormony, testosteron, energię. kobieca energia, relacje, rozwój osobisty, Malvina Dunder

Jesteś zmęczona nadmiarem obowiązków, pracą i ogarnianiem wszystkiego?

Jeśli robisz wszystko sama, nakładasz na siebie presję, bierzesz na barki innych, to nic dziwnego. Jest ku temu logiczny i biologiczny powód: kobieta ma o wiele mniej testosteronu niż mężczyzna.

Fizycznie nie jesteśmy tak samo długo i wytrwale wykonywać tych samych rzeczy co mężczyzna. Czysta biologia. Potrzebujemy więcej snu i czasu na regenerację. Nie ma nawet co wspominać o sile fizycznej do podnoszenia rzeczy i odkręcania słoików 😉

Większość mężczyzn jest w naszej kulturze wygodna i rozleniwiona (nieprzyzwyczajona do starania i wysiłku to może ładniejsze słowo 😉). 

Ale natura nas tak stworzyła, ze mężczyzna alfa ma i chce się natrudzić, spocić, wykończyć, przebrnąć przez największe wyzwanie i zasłużyć na wielką wygraną.

Jeśli wyręczasz jako kobieta swojego mężczyznę w różnych obowiązkach, jesteś zawsze wyrozumiała, gryziesz się w język, by czegoś nie powiedzieć, to obydwoje na tym tracicie. 

Jeśli nigdy nie doceniasz jego wysiłku, również na tym tracicie. 

Wszyscy zyskujecie, gdy Ty jesteś diamentową kobietą, która dba o siebie najpierw i docenia wysiłek włożony przez mężczyznę.

Tu nie chodzi o bycie divą, która zrzuci swoje problemy na inną osobę, tylko wartościową kobietą, która zajmuje się swoimi potrzebami i jest świadoma.

Oczywiście, jeśli teraz zmieniasz podejście do podziału obowiązków, to musi minąć jakiś czas  na zauważenie i przystosowanie się do nowego 😊

Wszystkiego cudnego, Malvina

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s